Únorová PEVNOST se transformuje do nového roku

Je to tady, čas žebříčkového šílenství. Takže zbystřete a poslechněte moudré muže a ženy, zkušené strážce žánrové čistoty z pevnostního klanu, co bylo v roce 2018 nejlepší. Provedeme vás světem knih, filmu a her (komiksy si necháváme na příště). A pak už naše velké články. Třeba ten o Alitě. Je to příběh jedné skvělé mangy, stejně jako snu Jamese Camerona a nakonec provedení Roberta Rodrigueze. U toho nesmíme chybět. Povíme si ale víc i o novém filmu pana Shyamalana Skleněný, a obecně dostanete nálož recenzí i zpráviček. Včetně našich tipů, co sledovat v příští seriálové sezóně.

No a jdeme na knihy. Na pultech je další díl skvělé ságy Daniela Abrahama nazvaný Vdovin dům a uspokojí všechny, kteří mají hlad po další Hře o trůny. Na scénu už přišli i draci a kontinentem táhnou armády, takže akce a akce. Ale také se vrátil Světlonoš, což je další ze skvělých ság, na jejichž pokračování jsme netrpělivě čekali. Potěší vás i návrat do světa Prachmistrů nebo Diany Gabaldonové. Vezmeme vás taky na Ostrov, připomeneme kapitána Báthoryho Juraje Červenáka, Černý hvozd Míly Lince nebo zabijáka Baklyho Miroslava Žambocha. A popovídáme si se Sebastienem de Castellem a nakoukneme pod roušku tajemství zahalující slovenskou steampunkovou verzi Jánošíka… A je tu i spousta dalších věcí.

A pak nás čeká další nálož recenzí a novinek, znáte to. Tak radši nějaké novinky? Míla Linc se vytasil s katanou a sepsal článek o samurajích a hlavně o tom nejlepším z nich, slavném Mijamotovi Musašim. A jako bonus jsme si pro vás ulovili Tomáše Bandžucha, který píše skvělé nadpřirozené bondovky z první republiky, ale pro nás se uvolil podívat se na zoubek pár událostem z moderních dějin. Plus minus moderních. Začínáme rakouskou revolucí…

No a pak jsou tu naše rubriky o srdci geeků, youtuberů a tak… a taky pozvánka na něco, u čeho nesmíte chybět – na PevnostCon, který se odehraje 25. května.

Tahle Pevnost vás prostě nenechá vydechnout!

 

Pevnost 02-2019

 

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz