Únorová PEVNOST je plná katastrof, dobrodružství a magie

Nathan Drake rovná se UNCHARTED a my máme tu čest rozhlásit do světa, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci herního kultu už nic nemůže zastavit v její cestě na stříbrné plátno. Takže vzhůru za poklady, a to doslova.

V nové Pevnosti si totiž posvítíme nejen na TOP TEN nejlepších knih a filmů uplynulého roku, ale zároveň přihodíme nejočekávanější seriály roku letošního. A k tomu si vzpomeneme i na MATRIX RESURRECTIONS a na supertrhák SPIDER-MAN: BEZ DOMOVA. A co na to ROLAND EMMERICH? Jeho apokalyptická vizuální hostina MOONFALL již padá na česká kina a rozhodně si ji nenechte ujít – nikdo neumí vyhlazovat planetu s takovou grácií.

Ačkoli pozor, i polský spisovatel Jacek Dukaj, autor podmanivého románu LED, má v sobě destruktivního a mrazivého talentu na rozdávání.  A jistě k tomu budou mít co říct také věčně populární GOTREK A FELIX. Do povídkové sekce pak tentokrát přispěli Marie Domská, jejíž NOC DÍKUVZDÁNÍ okouzlila porotce loňského ročníku LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, a Tomáš Bandžuch a jeho TMA DÁVNÝCH NOCÍ. Těšit se ale můžete i na TŘETÍ UCHO, další pokračování fantasy Ptačí ságy od Jana Hamouze. Stejně tak jsme se podívali na zoubek ENCYKLOPEDII FANTASY FILMU a návratu do Bradavic, během nějž HARRY POTTER oslavil svoje dvacáté filmové narozeniny.

A zatímco komiksu dominují CHLAD, VRÁNA a velesympatický MLSOUN alias Chlapec s parožím, nemůžeme vám zatajit, že hosty blížícího se dubnového COMIC-CONU budou také Brian Cox z fenomenálního seriálu Boj o moc a Hattie Heyridgeová alias Holly, královna Červeného trpaslíka. A pozor, novým radícím profíkem je LUKÁŠ VAVREČKA.

Anebo vás zajímá, jaký byl osud tygřice Kateřiny Sforzy či pirátského prezidenta Williama Walkera? Případně se chcete seznámit se sympatickým průvodcem herními světy, který připravuje YT pořad KUBRT VS DESKOVKY? Vše možno. A v nové Pevnosti je toho daleko víc. Stačí se jen začíst! A ještě se dozvíte, co je nového ve světě Prima COOL! Dobře se bavte!

 

Pevnost 2/22


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz