Březnová PEVNOST ukazuje, zač je toho MARVEL a HELLBOY

Inteligentní, půvabná a zároveň nejsilnější zbraň marvelovského univerza. To je CAPTAIN MARVEL, superprůvodkyně novým pevnostním číslem, jejíž úspěch či neúspěch na stříbrném plátně napoví, jak to bude dal s avengerským odkazem. Jí a všem ostatním Kree přejeme hodně štěstí.

Stejně tak si ale řekneme něco také o ALITĚ a FESTIVALU OTRLÉHO DIVÁKA, zatímco v seriálové sekci vás krásně pokoušou korejští zombíci ze šlágru KINGDOM.

A protože superhrdinství není nikdy dost, připomeneme si zároveň odrostlého pekelného synka HELLBOYE. Za HRANICE IMPÉRIA pak zve Jan Kotouč, zatímco velkou robotickou show rozpoutala Martha Wellsová ve svém románu VÝPADEK SYSTÉMU. Podobně ale žijeme i STAR TREKEM, a navíc máme tu čest přivítat zpět na výsluní WILLIAMA GIBSONA.

A k tomu jsme vyzpovídali Zuzanu Strachotovou, autorku DEVÍTI NOCÍ. Povídková sekce pak hlásí přítomnost VERONIKY FIEDLEROVÉ a LUCIE LUKAČOVIČOVÉ. Stejně tak ale propadneme vesmírné těžařině v románu Scotta Reintgena NYXIA. Anebo jste zvědaví spíše na TAJEMSTVÍ MÁGŮ? A vedle rozhovoru s Klaudií Grayovou a ZLODĚJŮ DÝMU samozřejmě nesmí chybět komiksový HUSTÝ NÁŘEZ. Případně fandíte spíš THORGALOVI? A protože je Míla Linc veselá kopa, přichystal si pro všechny zasloužilé čtenáře výlet po těch nejslavnějších putykách fantastiky a tematicky souvisí i nová rubrika Martina Kužela s reálnými výčepy, kudy kráčely žánrové dějiny, zatímco Tomáš Bandžuch zve do Kroměříže.

Chybět ale nebude ani další pozvánka na blížící se PevnostCon, v níž vám představíme kapelu HAKKA MUGGIES.

A ani to není vše! Pevnost vládne a přináší vám jen to nejlepší z fantastických světů!

 

Pevnost 3-2019

 

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz