Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dubnová PEVNOST neláká na žádné zajíčky

Kdepak, v tomhle čísle se producírují kaidžú. A kdopak je mezi nimi nejlepší? To je jednoduché – když Godzilla procitne, vládne. Ve světě japonských megapotvůrek se ale jedná jen o jednu celebritu z mnoha. Proto jsme se rozhodli výjimečnému fenoménu asijských monster kaidžú věnovat hned šest stran s nadějí, že souboj GODZILLA VS. KONG bude patřit mezi nezapomenutelné. 

Stejně tak si ale připomeneme VLKOCHODCE, irskou animovanou nádheru, která v nás rezonuje i po měsících. V seriálové sekci si pak povíme víc o EVROPSKÝCH KMENECH, natáčených u nás v Česku. A to už přijíždí PEKELNÝ PASTÝŘ, připravený všem dokázat, že tuzemská fantastika si s peklem rozumí a hned tak ji něco nezastraší.

V rámci okénka COMIC-CON PRAGUE 2021 si pak představíme dalšího žhavého hosta, RAYE STEVENSONA ze seriálu Řím a z Thora, ale došlo i na rozhovor s pořadateli Václavem Pravdou a Pavlem Renčínem. Akci sice bylo nutné opět přesunout, na říjen, ale o to bude pražský Comic-Con lepší!

A jedeme dál: máme tu drsný noir od Viléma Koubka POSMRTNÁ PREDACE. Čeká nás S KRVÍ SPJATÁ warhammerovská upírka Ulrika od Nathana Longa. Theo Addair oproti tomu vypráví, co je HNILOBA V KOŘENECH. V povídkové sekci přispěli LEONARD MEDEK a OSKAR FUCHS. Rozhodně si musíme povědět víc o PÍSNI SEVERU, novince od Míši Merglové. Kyberpunkový klasik William Gibson se připomíná románem HARDCORE MONA LISA. Sci-fi ságu O TU nám představí Jakub Hussar. Máme tu novou komiksovou WONDER WOMAN a s ní připlouvají i POTÁPĚČ a BERSERK.

Z historie na nás míří VILÉM TELL, ale víc si řekneme také o REVOLUČNÍM ROCE 1956. V Hlasu fandomu se o slovo hlásí GWINT KLUB, warhammerový podcast ROHATÁ KOSTKA a nová deska kapely BEZ SMOKINGU!, na které se podílel i Jakub D. Kočí.

A ani to zdaleka není vše. Užijte si epický nášup s novým číslem vašeho nejoblíbenějšího průvodce fantastickými světy!

#casopispevnost #fantastikaprovsechny #uztocti 

 

Pevnost 4/2021 titulka


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.