Piješ jako stará Blažková

Piješ jako stará BlažkováStará Blažková je desková párty hra, která na rozdíl od ostatních podobných her nemusí nutně prověřit vaše játra. Hra má vtip a konzumace alkoholu při ní není nutná, ale samozřejmě možná.

Po náročném dni není nic lepšího, než zajít s přáteli na jedno. Popovídat si, svlažit hrdlo a celkově ze sebe setřást všechny chmury. A když se nad ránem vracíte domů, zdá se svět hned veselejší. O to jsou rána krušnější a vaše peněženka vychrtlejší.

Piješ jako stará Blažková

Ve hře Stará Blažková se vžijete do role místního opilce ve vaší oblíbené hospůdce. Během hry se předháníte v tom, kdo toho více vypije pomocí karet objednávek a do toho zasahujete hospodskými kartami. Objednávky vám na jedné straně přidávají body, ale také opilost, která vás během hry bude trápit stále víc a víc. Hospodské karty způsobují nějaký efekt (např. Panák do piva – nalít ho můžete sobě nebo svému kumpánovi). Míru opilosti pak zaznamenáváte (a hlídáte) na tabulce. Hra končí ve chvíli, kdy se hospoda zavírá nebo když se opijete tak, že už vás tu hospodský nestrpí.

Hra se odehrává pomocí karet. V každém kole máte k dispozici tři akce. Abyste hru nezabalili příliš brzo, můžete v každém kole vypít maximálně tři piva a jednoho panáka. Na konci tahu pak počítáte. Nejprve sčítáte body, za to, co jste vypili, pak měříte opilost. Opilost ovlivňuje i náhoda – pokud vám na kostce padají příliš malá čísla, půjde to s vámi z kopce trochu rychleji. Vyhrát můžete i v případě, že jste už úplně na plech a padáte pod stůl.

Ve hře Stará Blažková hrajete prakticky pořád. Pokud nejste na tahu, můžete kibicovat, přátelsky pohovořit či trochu zaškodit. Jakmile někdo vyloží karty, můžete mu je trochu “vylepšit”.

Hra je perfektně zpacovaná. Jednotlivé komponenty jsou z pevného kartonu, figurky dřevěné a karty výtvarně opravdu zvládnuté.

Hra Stará Blažková obsahuje:
hrací desku,
žetony panáků,
žeton abstinence (celkem 52 žetonů),
121 karet,
12 figurek,
kostku,
pravidla.

Počet hráčů: 2 – 6
EfkoDoporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 – 60 minut
Herní svět: současnost
Herní kategorie: párty hra
CBGČeština: hra je celá v češtině
Vydavatelé: Czech Board Games, Efko
Autoři: Josef Koštíř
Rok vydání: 2012
Vyrobeno v České republice.
e-shop: zde

Piješ jako stará Blažková

Ukaž, co v tobě je, a pojď pařit! Kdo má největší splávek a s kým to první švihne? Přechlastej všechny a nespadni pod stůl! Přijmi velkou výzvu, která ti zajistí nesmrtelnost a titul carského důstojníka!

Piješ jako stará Blažková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.