Pátek, 22.9.2023
Deskové hryVolný čas

Piškvorkáři vítězili v Chrudimi

logo PišqworkyPiškvorkový turnaj ovládl ve středu dne 22. října 2008 chrudimské Gymnázium Josefa Ressela. Do piškvorkového zápolení se zapojili reprezentanti domácích a hráči Anglického gymnázia z Pardubic. Domácí atmosféra velice prospěla Chrudimským, jejichž týmy Team 1, Dacani a Modrej tým obsadily první tři místa. Už 12. listopadu 2008 tak budou s ostatními oblastními přeborníky bojovat o postup do celorepublikového finále.

Chrudimské piškvorkové zápasy byly nad očekávání napínavé. Ačkoliv se vítězný Team 1 ve složení František Kubašta, Petr Kopáček, Tomáš Horák, David Horák a Jakub Puchýř od začátku zdál být favoritem, finálový zápas proti týmu Dacani skončil remízou. Pohár vítězů tak svému týmu přinesl až Petr Kopáček, který soupeře porazil v rozhodující hře. Tým Dacani v čele s kapitánem Martinem Kůsem se stal druhým nejlepším týmem dne. O třetí a zároveň poslední postupové místo svedla tvrdý boj družstva Lamy a Modrej tým. I tento souboj nejprve skončil remízou. Díky vítězství Martiny Tomkové se však nakonec z postupu radoval Modrej tým.

Hlavním organizátorem soutěžního klání bylo občanské sdružení Student Cyber Games, které vniklo v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.