Přípravy na MTB Manitou Železné Hory jsou v plném proudu

kolopro KarelPřípravy na sobotní závod horských kol Manitou Železné hory, který je zařazen do největšího seriálu horských kol nejen v České republice, ale také v Evropě a ve světě, běží v plném proudu. Jako obvykle roste zázemí v prostorách Ploché dráhy za Gymnáziem Josefa Ressela v Chrudimi.

Ve středu 22. srpna 2012 jsme pro Vás provedli společnou kontrolu tratí, která se týkala průjezdnosti a značení tratí o délkách:

trasa B – 60 km, trasa C – 36 km a trasa D – 17 km. Trasy jsou téměř připraveny a naznačeny, poslední zbytky, které chybí k doznačení se týkají těchto úseků:kolopro holky

Trasa B – 60 km: je již kompletní, pouze v sobotu těsně před závodem budou některá místa doplněna fáborky (tzv. “mlíko”) s logem KOLO PRO ŽIVOT. Trasa je bez problémů průjezdná, brod přes řeku Chrudimku je dobře průjezdný, vody je minimálně.

Trasa C – 36 km: téměř kompletní, pouze bude doplněn fáborky úsek Nové Lhotice – spojení tratí s trasou B. Jedná se úsek zhruba 1 km. Celá trasa je bezproblémově sjízdná.

Trasa D – 17 km: také téměř kompletní, pouze se doznačuje úsek od rozdělení tratí u Smrkova Týnce (u hájovny) – spojení tratí 60 a 36 km. Tento úsek je dlouhý zhruba 3 km. Trasa je také bez potíží průjezdná.

kolopro dobrovolniciÚseky, které je třeba doznačit barvou, byly doznačeny v pátek 24. srpna 2012 dopoledne. Při kontrole trati jsme se také setkali s určitým druhem sympatií vůči Vám, závodníkům, a to způsobem velice svérázným, kdy někteří spoluobčané značení “upravili” jiným směrem, nebo toto značení úplně odstranili. Pro přesnější identifikaci místa, kde bylo značení pozměněno a odstraněno, bylo to po prvním větším výjezdu v lese na štěrkovou cestu (přibližně 7 – 9 km), která jela v okolí Smrkova Týnce. Tento úsek pro vás bude ještě v sobotu 25. srpna 2012 dopoledne před startem překontrolován a případně přeznačen na správnou stranu, aby pro vás byl závod průjezdný bez jakýchkoliv komplikací a vy se mohli soustředit pouze na sportovní výkony. Mapy jsou k nahlédnutí: www.mtbcchrudim.cz/mtb-aktuality.php .

Hodně příjemných zážitků a sportovních úspěchů vám přeje kolektiv pořadatelů MTB Maratonu MANITOU ŽELEZNÉ HORY ČESKÉ SPOŘITELNY.

kolopro stany

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.