Plovárna

recenze knihy Plovárna

Kate a Rosemary dělí věkový rozdíl šedesáti let. Asi by se nikdy nepotkaly, nebýt plovárny, kterou chce radnice zavřít a prodat developerům. Šestadvacetiletá Kate, novinářka z okresních novin má o plovárně psát článek. Mise ji přivádí k Rosemary, jíž je osmdesát šest. Právě ona se snaží bojovat za záchranu plovárny, která místním sloužila bezmála sto let. Rosemary k ní pojí vzpomínky na dětství i mládí, učila se tam plavat, později ji navštěvovala se svým snoubencem a pozdějším manželem Georgem a nezanevřela na ni ani po jeho smrti. Plovárna ji provázela celým životem a stará paní si neumí představit, že by už neexistovala. Pro Kate, která se až doposud zabývala pouze drobnými oznámeními, je případ plovárny velkou výzvou. Může svým způsobem přispět k tomu, aby radní změnili názor, a také překonat sama sebe. Introvertní a nesmělá dívka je až příliš uzavřená do sebe a spíš přežívá, než žije. Podaří se jí to, oč usiluje?

Plovárna - obal knihyPlovárna vychází částečně ze skutečných událostí, které autorka s pomocí fiktivních osudů svých hrdinů přetavila v dojemný a zároveň i nadějeplný příběh. Kromě hlavní myšlenky, kdy se parta nadšenců snaží zachránit plovárnu před zavřením, zakomponovala do děje i osudy stěžejní dvojice žen a nechala zlehka nahlédnout i do životů dalších osob, pro něž se plovárna stala srdcovou záležitostí. Jsou to právě pravidelní návštěvníci, kteří plovárně vdechli život a učinili z ní komunitní centrum

Obě stěžejní postavy, byť na první pohled nesourodé, si mohou navzájem obohatit život. Sledujeme, jak Kate postupem času roztává, mění se v silnou osobnost a vstřebává Rosemaryinu životní moudrost a nadhled. Stará paní zase zjišťuje,že pro ryzí přátelství neexistují věkové hranice, rovnocennou partnerkou jí může být i mladé děvče. 

 Plovárna je hřejivým příběhem plným optimismu a nových šancí. Oslavuje přátelství i lidskou soudržnost, stejně jako i lásku, jejíž nejčistší podobu spisovatelka představuje v příběhu Rosemary a jejího manžela George.

Libby Pageová napsala román, který upoutá především čtenáře toužící po poklidném čtení, zvolna plynoucím ději bez větší akce. Opravdu, tahle knížka je pohodová záležitost, po jejímž dočtení se cítíte, jako byste si dali pár odpočinkových temp v bazénu. Pokud vám takový typ četby vyhovuje, určitě si Plovárnu nenechte ujít.

 

Nakladatelství Dobré knihy - logo

 

Název knihy Plovárna
AutorLibby Page
Žánrspolečenský román
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2018
Počet stran344
ISBN978-80-249-3720-5
  
Nákup knihy www.dobre-knihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

 

Nakladatelství Dobré knihy - logo

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)