Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Po 50 letech konečně u nás – Lynyrd Skynyrd

Lynyrd Skynyrd1. května 2015, Plzeň
S radostí zveřejňujeme zprávu, která jistě potěší nejednoho fanouška rockové muziky u nás, ale také v celé východní Evropě. Poprvé v tomto regionu totiž vystoupí legendární americká kapela Lynyrd Skynyrd.

Fanoušci u nás na její vystoupení museli čekat téměř neuvěřitelných 50 let. Základy, tehdy ještě studentské kapely, byly položeny v Jacksonville na Floridě v létě roku 1964! Skupina se do povědomí celého světa dostala v 70.letech díky hitům jako “Free Bird” a “Sweet Home Alabama”. Skladba “Free Bird” se nachází na třetím místě v seznamu nejlepších kytarových sól světa časopisu Guitar World. V roce 2006 byla skupina uvedena do „Rock n´roll“ síně slávy. Jejich písně byly použity například ve filmu Forrest Gump a v seriálu Jmenuji se Earl.

Historicky první vystoupení této nejznámější světové kapely v žánru zvaném jižanský rock se uskuteční v Plzni 1. května 2015. Tuto jedinečnou událost finančně podporují a dávají jako dar městu Plzeň Tomáš Paclík a fotbalový klub Viktoria Plzeň. Vystoupení je součástí projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 a současně odstartuje program Slavností svobody u příležitosti 70. výročí osvobození města Plzeň americkou armádou, jichž se zúčastní i američtí veteráni 2. světové války.

Místo konání koncertu je Areál ploché dráhy v Plzni, nacházející se na adrese: Univerzitní 15, 301 00 Plzeň. Tento areál s dostatečnou diváckou kapacitou pro tento velkolepý open -air mega koncert nabízí rovněž prostor nejen k umístění velkolepého podia, videoprojekci, veškerého cateringového zázemí pro diváky, ale rovněž prostor k vystavení historických amerických jeepů, které před 70 lety přijely do Plzně! Areál je navíc v těsně blízkosti Borského parku, kde po celý den bude probíhat prezentace a program Slavnosti svobody.

Lynyrd Skynyrd

Předkapelou Lynyrd Skynyrd bude nejlepší česká kapela tohoto žánru – Žlutý Pes!

 

Program večera:
  17:30 – otevření areálu
  19:30 – 20:30 – Žlutý Pes
  21:00 – 23:00 – Lynyrd Skynyrd

 

Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketart, Eventim, Plzeňská vstupenka a na webu www.mastersofrock.cz.

Vstupenky jsou v prodeji v následujících kategoriích:
  – stání 490 Kč
  – stání před podiem 750 Kč
  – VIP tribuna – sezení, včetně parkovacího místa za tribunou 2.500 Kč
  – na místě budou k dispozici vstupenky o 100 Kč dražší

Pozor! Všichni majitelé Plzeňské karty si mohou pouze přes Plzeňskou vstupenku zakoupit základní vstupenku na stání s 20%ní slevou!

Buďte u toho! – legendární Lynyrd Skynyrd poprvé v České Republice
v Plzni 1.května 2015 v Areálu ploché dráhy!

 

Více informací o koncertu budou zveřejňovány na: www.pragokoncert.com, www.plzen2015.cz a www.slavnostisvobody.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.