Pod sněhem – román jak opsaný ze života

Pod sněhemZdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů.

V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stávám jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.

Od autorky bestselleru Zmizet – Kniha roku Magnesia litera

 

 

 

 

 

Komentáře našich čtenářů:

Perfektně detailně popsaný den života jedné rodiny, i já jsem ze třech dětí a chvílemi jsem si připadala, že Petra Soukupová čerpala od nás. Nic světoborného se za celý den nestalo, ale domyslíme si z těch zcela banálních situací a dialogů úplně všechno o tom, jak to v životě všech účastníků vypadá. Velmi čtivé a uvěřitelné. Doporučuji k přečtení.

– Alena

Dle očekávání výborné – jen ty postavy jsou tak typicky “soukupovské”, až mám pocit, že už jsem se s nimi někdy setkala, a to ne jenom v reálném životě, ale už i v předchozích autorčiných počinech. Celý dojem z knihy mi tak trochu zkazil pocit, že čtu něco, co už jsem jednou četla, ale jinak dávám palec nahoru.
– Šplíchalka

Mně se kniha moc líbila. Až groteskně napsané. Líčí opravdu každodenní život s dětmi, dost jsem se bavila.
– Petulla

 

 

Host
Název knihy:             POD SNĚHEM
Autor:                          Petra Soukupová

Počet stran:                373, váz.
ISBN:                           978-80-7491-493-5
Rok vydání:                2015 
Nakladatelství:           HOST 

E-shop:                        http://nakladatelstvi.hostbrno.cz

 

Pod sněhem

 

O autorovi:

Petra Soukupová (nar. 1982 ) vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Její první kniha K moři (2007 ), získala Cenu Jiřího Ortena, triptych povídek Zmizet (2009) obdržel hlavní cenu Magnesia Litera — Kniha roku (2010 ). V roce 2011 vyšel její román Marta v roce vetřelce, v roce 2014 vydala první dětskou knihu Bertík a čmuchadlo. Pracuje jako dramaturgyně seriálu Ulice.

Více na www.petra-soukupova.cz.

 

{source}[[div data-configid=”0/11605981″ style=”width: 600px; height: 456px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source}

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni” (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.