Podzimní nabídka Filmového klubu Chrudim

Filmový klub ChrudimFilmový klub Chrudim si pro vás připravilna podzim 2009 samé lahůdky, takže pojďme se spolu podívat které to jsou:

čtvrtek 1. října: Auto*Mat
(režie: Martin Mareček, Česko, 2009)
Ovládáme město, nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista, nebo populista? Jedeme v tom všichni? Inspirující, emotivní a vtipný dokumentární film, který hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně. Osobní příběh mladého režiséra, kterého už v roce 1998 zajímalo, jak obklíčit Prahu stromy. Jak dopadl jeho nový pokus proměnit město kolem sebe?

čtvrtek 15. října: Výslech
(režie: Ryszard Bugajski, Polsko 1982)
Legendární vězeňské drama, které sami komunisté označili za nejvíce antikomunistický film v historii Polska. Po jeho natočení režisér Bugajski emigroval a premiéra v kinech se uskutečnila až v roce 1989. Děj se odehrává na počátku 50. let. Lehkomyslná kabaretní zpěvačka vystupuje se souborem pro dělnické publikum. Jednoho večera ji v restauraci opijí dva muži a je převezena do vězení. Začíná dlouhý a děsivý výslech, mučení a vydírání. Vyšetřovatelé na Antonině požadují výpověď obviňující majora Olchu, jejího kolegu ze souboru, který se údajně dopustil vlastizrady a špionáže.

čtvrtek 29. října: Muž na laně
(režie: James Marsh, Velká Británie, 2008)
“Byla by to krásná smrt. Vždyť bych zemřel při provozování své vášně,” říká dnes francouzský dobrodruh, kapesní zloděj a snílek Philippe Petit o svém odvážném kousku: dne 7. srpna 1974 ilegálně přešel po ocelovém laně mezi newyorskými Dvojčaty, tehdy nejvyššími budovami světa. Skvěle vystavěný snímek s napínavou dramatizací unikátní události, který využívá množství autentických záběrů a fotografií a ve vhodných chvílích nechává naplno vyznít působivou hudbu Michaela Nymana.

čtvrtek 12. listopadu: Na sever
(režie: Rune Denstad Langlo, Norsko, 2009)
Tlouštík Jomar kdysi býval úspěšný atlet. Pak se ale nervově zhroutil a uzavřel se před celým světem. Přesto se vydává na cestu za synem, jehož nikdy nepoznal. Při dlouhém putování potkává podobně zmatené a osamělé jedince, jako je on sám: holčičku, která žije sama s babičkou uprostřed pustiny, nebo mladého bagristu, který má hrůzu z gayů a vlastní výborný recept na to, jak se zaručeně a lacino opít s pomocí menstruačního tamponu. Série originálních vtipů v kombinaci s podmanivou melancholií a krásou zasněžené arktické krajiny!

 

Začátek představení vždy ve 20 hodin.
Vstupné: držitel průkazu filmového klubu 40 Kč, ostatní návštěvníci 70 Kč.
Průkazy zakoupíte v pokladně městského kina.
Další informace o klubu najdete na stránkách http://fkchrudim.unas.cz.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.