Pondělí, 15.7.2024
Foto a videoVolný čas

Podzimní Zoner Photo Studio X je rychlejší, přehlednější a přináší nové nástroje

(19. září 2023 v Brně) – Nová podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší vyšší výkon na nové i starší počítače, zpřehledňuje uživatelské rozhraní a nabízí nové funkce pro úpravy fotografií.

GPU akcelerace: rychlejší úpravy díky grafické kartě 

Zoner Photo Studio X nyní plně využívá výkonu instalované grafické karty. I několik generací staré herní GPU dokáže v závislosti na výkonu procesoru zrychlit průměrný čas exportu fotografií až dvojnásobně.

Optimalizace pro starší hardware

Ne každý si může dovolit v počítači herní grafickou kartu nebo nejmodernější procesor. I na tyto případy vývojáři mysleli a důkladně optimalizovali celý proces načítání a upravování fotek. To má za následek vyšší plynulost úprav při stejné kvalitě náhledu a celkové zrychlení zpracování fotografií. 

Úprava barevných tónů pomocí 3D LUT

Podzimní Zoner Photo Studio X přichází s podporou 3D LUT. Tato technologie z filmařského průmyslu překonává možnosti obvyklých presetů a umožňuje výrazně změnit barevné podání fotky. Aplikace kreativních 3D LUT navíc nemění výchozí hodnoty jednotlivých parametrů, představuje tedy skvělý startovací bod pro další úpravu fotek.  

 

ZPS podzim 2023

 

Nová nástrojová lišta a přehlednější navigace

Nová lišta dostupná ve všech modulech ZPS X sjednocuje navigaci a často používané nástroje tak, aby byly vždy dostupné blízko fotek. Jak už je dobrým zvykem, i tento nový panel je kompletně uživatelsky přizpůsobitelný.

 

ZPS podzim 2023

 

Lokální úpravy nyní se všemi nástroji

Podzimní aktualizace rozšiřuje paletu nástrojů použitelných v lokálních úpravách modulu Vyvolat. Nově je tak možné lokálně upravit vyvážení bílé, redukci šumu, polarizaci a řadu dalších parametrů. 

 

ZPS podzim 2023

 

Úspora času s výchozími parametry pro úpravu RAWů

Uživatelé mohou nyní snadno upravovat výchozí stav například expozičních hodnot nebo kterékoliv jiné sekce parametrů. Je možné také spravovat sady výchozích úprav pro různé fotoaparáty. To všechno má za následek úsporu času u často opakovaných úprav a fotografové se tak mohou soustředit na finální doladění fotky.

 

ZPS podzim 2023

 

Nášup novinek pro pohodlnější práci

Uživatelé stříhající videoklipy ocení nové plynulé ovládání rychlosti včetně možnosti couvání v čase a hromadnou práci s klíčovými snímky (keyframes). Tvůrci fotoknih a dalších fotopředmětů pak uvítají hlídání změn v použitých fotkách a automatické dohledání případných přesunů těchto fotek.

 

Novinky v Zoner Photo Studiu X si tradičně mohou vyzkoušet všichni uživatelé stažením 7denní zkušební verze. A to dokonce i ti, kteří již software dříve zkoušeli.

 

Zoner Photo Studio

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz