Poezie v šálku čaje

Poezie v šálku čajeLetos v září se otevírá již třetí sezóna pořadu ,,Kaničkárna jany jiráskové“ v chrudimské čajovně Luna. Jde o poetické večery autorských čtení, doplněné hudební produkcí. Večery se konají každý poslední pátek v měsíci (kromě prázdnin).

          

Od roku 2006 funguje při Městské knihovně v Chrudimi Literární klub Psahlavci, který založila a vede Jana Jirásková (autorka povídkové knížky ,,Kanička pošmodrchaná). Klub vydává měsíčník Psahlavci, kde mají ,,psavci“ možnost prezentovat svou tvorbu, získávat informace o akcích a soutěžích na literárním poli. Momentálně má klub kolem čtyřiceti členů, Poezie v šálku čajeněkteří se podílejí na chodu klubu přímo, jiní s ním spolupracují korespondenčně.

Jak toto všechno souvisí s chrudimskou čajovnou Luna? Od jisté chvíle samozřejmě vznikla i potřeba se osobně setkávat, prezentovat svoje díla na veřejnosti. A právě v tu chvíli se shodou náhod objevila nabídka čajovny Luna na vzájemnou spolupráci. Literáti a spříznění hudebníci tak získali útulný prostor pro milá potkávání. Široká veřejnost zase možnost, jak prožít poetické, nevšední a tajemné chvilky, které jim umožní na chvíli uniknout ze všedních starostí a stereotypů.

30. září 2011 v 19 hodin otevře letošní školní rok ,,Kaničkárny jj“ básník Marek Řezanka, (autor sbírky ,,Kyselý popel“), Vladimír Faun , (,,bluesový básník“), Petr Pilný, (hudební doprovod). Přijďte i vy ochutnat, jak hřeje šálek poezie. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.