Poslední nedělní cyklovýlet se změnou

Petr Urbanec (vlevo) se svým synem při hledání kešky nedaleko táborové osady Peklo u Nasavrk Na 22. srpna 2010 je naplánována poslední cyklojízda Krajem řeky Chrudimky. Oproti původním plánům nezačne v Nasavrkách.

 

„Při nedělní cyklojízdě jsme vyhověli všem účastníkům a nedělní cyklojízdu rozšířili i o poslední etapu do Chrudimi. Původně jsme měli končit v Nasavrkách, ale nakonec jsem dojeli do Chrudimi. Zároveň jsme se dohodli, že na poslední neděli pojedeme druhý úsek cyklovýletů. Při něm tehdy pršelo,“ říká průvodkyně po stezkách Naděžda Gutzerová. Výlet bude tedy z Trhové Kamenice do Seče a na 21 km účastníci navštíví například Zubří, Polom, Lipku či Přemilov.

 Cyklobus na nádraží v Chrudimi byl v obležení, dokonce nakládání kol způsobilo zpoždění linky

 

Cyklobus na nádraží v Chrudimi byl v obležení, dokonce nakládání kol způsobilo zpoždění linky

Sraz je v neděli 22. srpna 2010 v 8.45 hodin před vlakovým nádražím v Chrudimi. Účastníci z dálky mají navíc možnost si půjčit kolo v půjčovně Českých drah za 99 Kč, případně celá rodina za 199 Kč (2 děti a 2 dospělí).

 

Nakládání kol do přívěsu dal opravdu zabrat. Více jak dvacítka kol se vydala do Železných hor

Nakládání kol do přívěsu dal opravdu zabrat.

Více jak dvacítka kol se vydala do Železných hor

 

S celým cyklem výletů je spokojený jeho autor Roman Málek z Občanského sdružení Altus: „Myslím, že se akce velmi vydařila. Velmi mile jsem byl překvapen ze zájmu veřejnosti, kterých vždy jelo přes dvacet. Navíc při poslední etapě jel s námi i čtyřletý účastník, který to zvládnul naprosto bravurně,“ pochvaluje a dodává: „Do budoucna bychom rádi akci opět zopakovali, pokud se nám podaří získat stejně jako letos grant od Pardubického kraje. Zároveň bychom do projektu rádi zařadili i geocaching, který zajímá veřejnost.“ 

 

Účastníci cyklovýletu na jedné ze zastávek u keltského hradiště

Účastníci cyklovýletu na jedné ze zastávek u keltského hradiště

 

Při výletu rodina Urbancova hledala kešky

Při výletu rodina Urbancova hledala kešky

 

Naďa  Gutzerová (vpravo) při výkladu mladým účastníkům cyklovýletu

Naďa  Gutzerová (vpravo) při výkladu mladým účastníkům cyklovýletu

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.