Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Poslední opuštěná dívka

„Lidé zůstávají ve vašem životě, jen když chtějí. Často prostě odejdou. A vy s tím nic nenaděláte.“

Poslední opuštěná dívka je druhou knihou autorky, ale pro mne jde o první setkání. A musím uznat, že to vůbec nebylo špatné. Hodně psychologické, docela dost temné a nepředvídatelné. Autorka umí zaujmout a napínat čtenáře, dokud se nerozhodne, že už stačilo a prozradí další indicie k tomu, abychom si příběh dokázali postupně spojovat a sestavovat.

Líbí se mi, jakým způsobem autorka vykreslila všechny hlavní postavy. Hlavně tedy Wren. Její život nebyl vůbec jednoduchý, a navíc, její svět, který poznáme hned od začátku, vypadá skvěle a přitom za tím stojí jen jedno velké trápení, nebo ne? To zjistíte, až se začtete, ale věřte mi, že tento příběh je přesně takový, který budete číst a nebudete chtít odložit, dokud jej nedočtete.

Poslední opuštěná dívka - recenzeKdo z vás se už někdy seznamoval na seznamce? Kdo měl rande s někým, koho neznal, ale věřil, že to může být jeho spřízněná duše? Myslím, že téměř všichni z naší – vaší – mladé generace. 
A teď si představte, proběhnou schůzky, zamilujete se a najednou vám přijde divná zpráva, že musí jít, že se omlouvá… Zmizí jeho profily, telefonní číslo je odpojeno a vy nevíte proč. A nezbývá vám nic jiného, než přemýšlet, jestli jste jej odradili vy nebo se za tím skrývá něco víc? Tohle přesně se stalo Wren a od tohoto „osudového“ seznámení se její život obrátí naruby. A to chcete číst, protože chcete vědět, jak tohle dopadne…

„Můžeš si vybrat a vytvořit život, jaký chceš. Ty jsi tvůrcem své reality.“

Poslední opuštěná dívka je něco mezi psychologickým románem, detektivkou, částečně i thrillerem. Nemá pro mě jasné zařazení, ale co je jednoznačné, tak je fakt, že jde o velmi čtivou a atraktivní zápletku. Od začátku jsem byla na vážkách a přemýšlela, co všechno se mohlo stát a můj mozek jel na plné obrátky, abych na konci zjistila, že to všechno bylo jinak, a bylo to temnější a hrůznější, než jsem si dovedla představit.

Pokud máte rádi žánry, které jsem vyjmenovala výše, tak vřele doporučuji tuto knihu. Neřekla bych, že pro mne byla nejlepší, kterou jsem tento měsíc přečetla (a že už jich bylo i když jsem v půlce), ale rozhodně patří mezi ty lepší knihy, které mne dokázaly překvapit, což se mi moc líbilo.
Takže, vzhůru do čtení! A já se jdu podívat na zoubek prvotině autorky s názvem Cizinky ve vlaku

Hodnocení: 90 %

Název knihy Poslední opuštěná dívka
AutorLisa Unger
ŽánrThriller
  
Nakladatelství Vendeta
Rok vydání2022
Počet stran416
ISBN978-80-277-1022-5
  
Nákup knihy www.nasenakladatelstvi.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz

 

Vendeta

Krvavou pomstu za tím nehledejte. VENDETA je odměnou pro všechny čtenáře nejlepších detektivních příběhů a bestsellerů v žánru thrilleru. Hledáme pro vás autory z osvědčeného severu Evropy, ale i nadějné talenty ze Spojeného království či Jižní Koreje. Knihy pod značkou VENDETA jsou jistotou skvělého čtení.

www.KnihyDobrovsky.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)