Posledních deset zápasů, Dynamo musí bojovat

Tipsport extraliga letí velkým tempem a ze základní části zbývá odehrát posledních deset zápasů. Dynamo se stále nachází na poslední příčce, která by znamenala sestup do Chance ligy.

Posledních deset zápasů, které rozhodnou o bytí či nebytí. Tak by se dala popsat aktuální situace v pardubickém Dynamu. Ta je totiž kritická, tradiční klub stále okupuje poslední příčku tabulky. V posledních zápasech se sice předváděná hra zvedla a s ní přišel také bodový zisk, ale na odlepení z chvostu tabulky to nestačilo. Nyní jde do tuhého, Pardubice musí z posledních deseti zápasů vytěžit maximum. Na třináctý Litvínov ztrácí Východočeši jeden bod, ale Litvínov má dva zápasy k dobru. Klíčový bude rozhodně poslední vzájemný zápas v sezoně, který spolu sehrají již v pátek 31. ledna v pardubické enteria areně. Na dvanácté Vítkovice pak Dynamo ztrácí body tři, ale i Slezané mají zápas k dobru. 

Ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj sezony se v klubu v poslední době událo několik personálních změn. Již před delší dobou přišel jako hlavní trenér Milan Razým, později skončil na pozici sportovního manažera Jaroslav Kverka a generálním ředitelem již taktéž není Martin Sýkora. Do vedení klubu se vrátili Ondřej Heřman a Dušan Salfický. Hráčský kádr byl posílen o útočníka Michala Vondrku a obránce z KHL Stepana Zakharchuka.

Závěrečný boj Dynama o záchranu začne již zmiňovaným domácím zápasem s Litvínovem, v pátek 31. ledna od 18 hodin. V neděli je na programu derby v Hradci Králové, po kterém následuje reprezentační pauza.

foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.