Poznávací víkendovka pro děti

Plakát k akciObčanské sdružení Artega pořádá pro děti poznávací víkendovku s vojenskou tématikou. Ta se bude konat ve dnech od 26. do 28. září 2008 a hlavním programem je průzkum dělostřelecké tvrze Bouda.

Čeká nás prohlídka unikátního pevnostního systému, budovaného v letech 1935-38. Jeden a půl kilometru chodeb vybavených moderními technologiemi tehdejší doby. Mezi ty nejzajímavější patří např. posuvná pancéřová vrata, funkční šikmý výtah, akumulátorová lokomotiva a vagóny podzemní úzkorozchodné železnice, minové kobky, expozice zbraní a munice, srub K-S 22 (objekt pro otočnou a výsuvnou dělovou věž). Průměrná teplota v podzemí je kolem pouhých 6°C.

Dále navštívíme vojenské muzeum Králíky a jeho expozici zbraní a těžké vojenské techniky. Uvidíme tanky, samohybná děla, bojová vozidla pěchoty, obrněné transportéry, polní a protiletadlová děla, rakety, minomety, nákladní automobily, logistickou a ženijní techniku.

Časový prostor bude vyplňovat především airsoftový program včetně večerních úkolových misí. Vybavení zajištěno, zájemci si samozřejmě mohou přinést vlastní.

V případě pěkného počasí navštívíme koupaliště v Žamberku se skluzavkou, dvěma tobogány (79 a 83 m), kamikatze (50 m) a masážní vanou. V opačném případě máme připravenou alternativu s krytým bazénem v České Třebové s 80m tobogánem se světelnými efekty, vířivou vanou a parní komorou.

Ubytování je zajištěno ve skautském středisku Dolní Dobrouč. Jedná se o celodřevěnou zateplenou stavbu s elekřinou i pitnou vodou. U klubovny se nachází louka, lesy, hřiště na volejbal i ohniště, které večer také využijeme.

Odjezd v pátek 18:00 z Heřmanova Městce, návrat v neděli cca 18:30.

Poplatek za akci je 480Kč, v ceně je zahrnuto vstupné na všechny programy, doprava, ubytování i strava.

Bližší informace a možnost přihlášení na tel. 608 823 132 (Benák Martin) nebo na mailu info@artega.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.