Prázdninový týden v muzeu

VitrážeJiž podruhé uspořádalo Regionální muzeum v Chrudimi prázdninový týden pro děti. Tentokrát se konaly hned dva běhy za sebou. Děti se přenesly do doby středověku, ve které je král Karel pověřil postavením nových měst. Program připravila Barbora Chmelíková.

První den museli prozkoumat oblast na JV od královského paláce, aby zjistili, zda je vhodná k osídlení. Děti pochodovaly pěšky do přírodní rezervace Habrov (mnoho z nich úplně poprvé), kde poznávaly místní rostliny a zvířata a do malých krabiček sbíraly vzorky přírodnin. Podařilo se jim založit šest nových měst, mezi nimi například Habrhrad, Orlík Králů nebo Vináry. Ve středu hledali na stavbách chrudimských kostelů kamenické značky a pomocí šifer pátrali po poselství mistra stavební huti. Další dny pak vymýšleli městský znak a snažili se správně poskládat starý městský plán, oživovali stará řemesla a skládali řemeslnické domino.

Po celý týden děti vyráběly drobné předměty, aby je pak mohly prodat na závěrečném středověkém jarmarku, na který se přišli podívat rodiče i zaměstnanci muzea.

Nově založeným městům třikrát sláva!!!

Fotografie s králem

Stavitelé katedrál

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.