Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Festival Přehrady fest nabídne kromě hudby i množství vodních radovánek a nadupaný program pro děti s prasátkem Pigy

Přípravy na rodinný open air Přehrady fest finišují. Druhý ročník putovního festivalu odstartuje na Slapské přehradě druhý červencový víkend (12. -13. 7.), dále bude pokračovat na Vranově (2. – 3. 8.) a skončí na Sečské přehradě (9. – 10. 8.) v Pardubickém kraji. Na festival kromě kapely Chinaski, která je patronem akce, dorazí například také Ben Cristovao, Mirai, Marek Ztracený, Voxel, Pokáč nebo IMT Smile.

Velkou devízou festivalů je jejich umístění u vody. Loni návštěvníci i kapely velmi ocenili možnost ochladit se v blízké přehradě. Letos  navíc pořadatelé rozšířili nabídku vodních radovánek. Nebudou chybět paddleboardy, lodičky nebo šlapadla. Dále bude možnost vyzkoušet si surf simulátor, zajít do chill, relax nebo sport zóny, které budou zařízené v surfařském stylu nebo zažít vyhlídkový let vrtulníkem nad přehradou.

Patron festivalu kapela Chinaski si pro své fanoušky připravila speciální program. Nejen, že vystoupí na hlavní i dětské stagi, ale zahraje i s nejúspěšnější slovenskou kapelou IMT Smile společnou písničku „Osud“. Hosté tak budou mít možnost vychutnat si jedinečnou energii jedné z nejslavnějších českých a slovenských kapel dohromady.

Na Přehrady festech ani letos nebude chybět festivalová část věnována dětem – Pigyáda v čele s oblíbeným prasátkem Pigy. Programem Pigy stage provedou Pavel Cejnar a Michal Fridrich alias Mišuge z Cirkusu LeGrando. „Vloni jsem si Přehrady sice moc užil,” říká Pavel Cejnar moderátor loňské i letošní Pigyády, „ale musím přiznat, že jsem se ještě trošku bál vzít mého syna Matěje sebou. A pak mě to mrzelo, protože Matěj Pigyho miluje. Byl to skvělý fesťák a to i pro rodiny s malými dětmi. Tak letos vyrazíme určitě celá rodinka“, dodává Pavel.  

Na dětské Pigy stage vystoupí zmiňované Chinaski se svým vystoupením Chinaski dětem. Kromě toho se děti mohou těšit na protažení s Hankou Kynychovou, dále na vystoupení oblíbené dívčí skupiny Lollipopz, kouzlení Magic Maxe, Vandu a Standu, hudební vystoupení mladých talentovaných zpěváků Terezu Balonovou (výherkyně Porty 2018), Nely Dobiášovou nebo Petru Göbelovou. Dětská festivalová zóna nabídne kromě aktivně-zábavního program, workshopů, planetária s nočním promítáním, také aktivní zapojení do kurzů break dance, zpívání s Bibibum, školy kouzel s Magic Maxem nebo Cirkusito – malé cirkusové kejklování.

Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet také trenažér luxusních aut, například Lamborghini, kde budou mít možnost potkat se s interprety. Auto si přijde vyzkoušet třeba Marek Ztracený, kluci z UDG, Voxel s Pokáčem a další. Nedílnou součástí bude také možnost projížďky v autech.

„První ročník nám ukázal, co dělat lépe. Oproti minulému roku jsme zvýšily kapacity parkování a stanovým městeček. Drobný posun ke komfortu návštěvníků jsou také speciální kelímky, které lze umístit za opasek. A jako minulý rok dbáme na pečlivý úklid a dostatečné kapacity toalet,“ doplnil jeden z pořadatelů Jaroslav Šafařik.

Přehrady Fest Slapy 12. – 13. 7. 2019

Přehrady Fest Vranov 2. – 3. 8. 2019

Přehrady Fest Seč 9. – 10. 8. 2019

 

Přehrady Fest 2019

 

prehradyfest.cz

VSTUPENKY

Facebook | Instagram 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.