Přichází TMA, pokračování knižních senzací Mráz a Kruh od Bernarda Miniera

TmaV loňském roce uvedlo nakladatelství XYZ na knižní pulty francouzskou bestsellerovou sérii s kriminalistou Martinem Servazem, která se stala doslova knižní senzací. Thrillery Mráz a Kruh se těší nadšeným ohlasům čtenářů i kritiků a prodeje téměř 25.000 kusů přijel loni do Prahy podpořit osobně sám autor Bernard Minier. Třetí díl s názvem Tma vyjde 6. června. Autor tentokrát odhaluje naše nejskrytější noční můry, fobie a obsese. Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy?

Bernard Minier je jedním z nejúspěšnějších francouzských autorů současnosti. Držitel prestižní Crime Novel Prize za rok 2012 se ve Francii s více než 900 000 prodanými výtisky svých knih řadí k nejprodávanějším a nejčtenějším autorům.

S thrillerem Tma se na scénu opět vrací svérázný vyšetřovatel Martin Servaz, který však není úplně ve své kůži. Léčí se na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření a pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem.

Poté, co Servaz obdrží obálku s kartou od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně, je jasné, že si někdo přeje, aby se vrátil zpátky do práce. Brzy se ukáže, že se vším navíc souvisí také rozhlasová moderátorka Christine, která po podivném incidentu čelí stále se stupňujícím hrozbám a urážkám. Zdá se, jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem.

V napínavém příběhu Tma tentokrát Bernard Minier čtenáře zavede až na vesmírnou stanici a do prostředí vesmírných kovbojů. A přestože postava Hirtmanna prochází knihou jen v náznacích, příběh neztrácí na své dechberoucí a zároveň tíživé atmosféře. Čtenáři se opět mohou těšit také na umné proplétání dějových i časových rovin a galerii psychologicky věrohodných postav.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.