Čtvrtek, 22.2.2024
HudbaKultura

Pro jubilejní 10. Hradecký Majáles si skupina Kryštof připraví speciální Srdcebeat show

Hradecký Majáles22. dubna 2016 – Hradec Králové

Na pódia Majálesu se po dvouleté odmlce vrací kapela Kryštof. V Hradci Králové poprvé představí noční show k albu Srdcebeat, upravenou pro hraní pod širým nebem. Hradecký Majáles není pouze páteční Open Air, ale celý majálesový týden plný zábavy, sportu a kultury.

Na majálesová pódia se v Hradci Králové vrací kapela Kryštof, která připraví speciální verzi Srdcebeat show přizpůsobené pro venkovní festivaly. Skupina Kryštof na Majálesech naposledy zahrála v roce 2013 a podle organizátorů šlo o přelomové vystoupení. „Byli první českou kapelou, která na Majáles uměla přivézt perfektně připravenou show. Kvůli nim jsme zvětšovali pódium i zázemí, což se podle spokojenosti návštěvníků rozhodně vyplatilo,” vzpomíná na rok 2013 dramaturg Michal Šamánek.

Fanoušci se mohou těšit na noční show k albu Srdcebeat, tentokráte ovšem pod širým nebem. „Pro Majálesy připravujeme speciální show inspirovanou vyprodaným Srdcebeat tour po stadionech. Pokusíme se zážitek z našeho tradičního majálesového koncertu posunout zase o kousek dál,“ láká fanoušky frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.

I letos si návštěvníci užijí festival na tradičním místě. “Víme, že tu nejlepší atmosféru má Majáles v Šimkových sadech a proto jsme rádi, že tuto lokalitu můžeme potvrdit i tento rok. Velmi si vážíme spolupráce s magistrátem, kde jsou lidé, kteří podporují myšlenku majálesových oslav v centru města. Touto cestou chceme všem poděkovat za tuto příležitost,” říká zástupce pořadatele Mirek Beránek.

Srdcebeat tour, foto: Jaromír Zajda Zajíček

Stejně jako vloni, bude v areálu vytvořena velká odpočinková chill-out zóna, která se v roce 2015 stala velmi příjemným místem pro odpočinek a občerstvení.

Program Hradeckého Majálesu se odehraje na 3 hudebních pódiích s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí aktuální česká scéna. Fanoušci se tak mohou kromě kapely Kryštof těšit také na skupiny Horkýže Slíže, Mandrage, Wohnout, UDG, Xindl X, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Jelen, ATMO Music, Paulie Garand, Voxel, Slza, Rybičky 48, Skyline a Majk Spirit.

Doprovodný program Majálesu

Tradičně bohatý bude i program doprovodných akcí. Studentský AC klub hostí už 5. dubna Soutěžní koncert kapel o účast na Majáles Open Air. Na stejném místě lze pak navštívit nejen další koncertní večery, ale také Cestopisné promítání nebo Medicínskou, medovou a medovinovou party.

Hradecký majáles

V pátek 8. dubna od 15 hodin bude na Masarykově náměstí k vidění stavění májky, o jejíž zdobení a vztyčení se postarají kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností.

V úterý 19. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol. Ve čtvrtek 21. dubna, den před majálesovým koncertem proběhne oblíbená jízda Hradec na bruslích a na Tylově nábřeží už od 10 hodin poběží Majálesové nábřeží vysokých škol, kde organizátoři dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium.

Vstupenek rychle ubývá, s nákupem není radno otálet

Vstupenky na Majáles Open Air je možné v Hradci Králové aktuálně zakoupit v prodejně Kodak No. 200 v ulici V Kopečku nebo na tradičních místech v OC Futurum (Neoluxor) a Atrium (Mobil Max). Zájemci o lístky pak uspějí i v pardubickém AFI Paláci (Meatfly), všechna předprodejní místa jsou na http://hradec.majales.cz/vstupenky/

Další možností, jak získat vstupenku, je objednání na dobírku, zakoupení E-TICKETu nebo na Ticketportal.cz. Za zvýhodněnou cenu 380 Kč se dají vstupenky zakoupit do 12. dubna, poté se cena zvýší na 480 Kč. Na místě se letos vstupenky prodávat nebudou.

Hradecký majáles

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod, velký open air festival, na kterém se volí nový král studentů a vyhlašuje majálesová Miss. Hradecký Majáles 2016 je největší open air festival pro mladé v regionu.
Hlavní den oslav je v pátek 22. dubna.

 

Pokud chcete zkusit štěstí, soutěžte s námi o vstupenky!

 

Kompletní informace jsou na webu www.hradec.majales.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.