Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Prosincová PEVNOST ve službách síly

PEVNOSTNo, mohli bychom začít tématem, ale upřímně – nebudeme jmenovat na co, ale čekali jste celý rok, tak počkáte ještě chvilku, to jsme ale zlý, což?

Jako první mrkněme na malé drobnosti, které potěší. Třeba na tzv. blind boxy, nový sběratelský fenomén (kde beztak na ty světelný mečíky narazíme taky!). Nebo třeba na povídání o Červené želvě, jednom z nejzajímavějších (a nejlepších) animáků, co se do našich kin v posledních letech dostaly. Určitě vás potěší i nová várka videoher a deskovek (hele, tam jsou Jediové a Sithové taky!). A na zoubek se musíme podívat i Deadpoolovi – ten zrovna se Sílou nic společného nemá, ale zaplaťpánbů za to! Však si rozumíme.

No jo, jasně, to téma… Tak hele, máme velký povídání o celých, ale vážně celých Star Wars, o tom, proč si původní producenti rvou vlasy i drásají pleš, máme pár věcí k zamyšlení a máme… Timothyho Zahna. Ano, ulovili jsme jednoho z nejslavnějších a nejobletovanějších autorů, kteří kdy svět Hvězdných válek rozvíjeli. To je prostě ta exkluzivita, že jo?

Někdo občas tvrdí, že Hvězdné války jsou moc barevné a jásavé… No, ukazuje se, že ne vždycky. Ale i kdyby, máme pro vás i velký materiál o Underworldu. Krásná Selene opět střílí a stíná, co to dá, jak to máme rádi.

Velkých ság a návratů se vůbec vyrojilo víc – tak třeba nádherné nové vydání absolutní klasiky a legendy žánru, Duny Franka Herberta. Nebo průvodce světem hry Halo. Máme tu ale i pár dalších lahůdek, třeba šmelinářskou procházku paralelními Londýny v Temnější tváři magie, a naše černé svědomí, pan Verbal, si vzal na paškál knihy Simona R. Greena – a ten si to nedá za rámeček.

Všichni pochopitelně víte, že máme jako vždycky i dávku recenzí na filmy, komiksy a knihy… No, tak vypíchneme snad jen to, že jsme se podívali na zoubek i věcem na Netflixu, když už máme ten moderní věk. A taky jsme se zase porozhlédli po světě seriálů a zjistili, jak se má naložit s posedlostí démonem.

Dan Černý nám naservíroval dalšího Matracmana, co se do chudáka vešlo. Leoš Kyša vytáhl ze sklepa pravdu o uprchlících a Lucie Lukačovičová zase usoudila, že ten Artušův zmetek Mordred vlastně nebyl zmetek nejhorší. Nu a protože bychom měli jít s dobou a ta je zrovna plná optimismu, ehm, tak jsme si v historické sekci připravili povídání o tom, jak strach z atomového holocaustu vyhrál Americe studenou válku – a světe div se, i tam jsme narvali Hvězdné války.

Tak se ještě mrkněte na pár reportáží a rozhovorů (třeba s Christopherem Paolinim, autorem Eragona), a můžete vesele číst a číst, protože tuhle

Pevnost fakt ta Síla provází od první po poslední stránku!

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.