Čtvrtek, 20.6.2024
HudbaKultura

Public Service Broadcasting přijedou do Prahy

Public Service Broadcasting zahrají v PrazeBritští Public Service Broadcasting vystoupí 16. listopadu 2017 v Praze. Tentokrát se jejich vystoupení koná na podiu Futurum Music baru. Vstupenky jsou v předprodeji na Ticketpro a Ticketportal za 330 Kč a na místě v den koncertu za 400 Kč.

Frontman Public Service Broadcasting s pseudonymem J. Willgoose, Esq. si získal reputaci poutavého vypravěče příběhů podložených důkladným forenzním historickým výzkumem. Tentokrát nás vezme na výpravu do údolí Jižního Walesu a seznámí nás s historií těžby uhlí. První album kapely u nezávislého labelu Play It Again Sam nese název Every Valley a zkoumá historii těžby uhlí v Jižním Walesu. Je to deska o komunitě a o tom, co se stane, když je z oblasti vyrván život. Jde též o metaforu mnohem větší globální a společenské nevolnosti.

“Nemám žádné osobní vztahy k hornictví ani k uhlí, moje rodina z toho regionu nepochází, ale něco z toho příběhu mě upoutalo. Snad to byla romantika té oblasti, těch údolí a konkrétně geografie Jižního Walesu. Tyhle věci se nedají vždy dost dobře vysvětlit. Ale co je v mé mysli naprosto jisté – tohle album není jen o hornictví a není jen o Walesu. Je to příběh, který se odráží v opuštěných a zanedbaných komunitách západního světa a který vedl k obnovení obzvlášť zhoubného, cynického a vypočítavého typu politiky,“ vysvětluje J. Willgoose, Esq.

 

 

Every Valley následuje velmi úspěšné druhé album PSB z roku 2015 The Race For Space, desku, která se dostala v britské hitparádě na jedenácté místo a získala stříbrnou desku. Jejich debutové album z roku 2013 Inform – Educate – Entertain bylo nominováno na nejlepší nezávislé album na AIM Awards a dostalo se do desítky nejlepších alb roku.

publicservicebroadcasting.net | futurum.musicbar.cz | facebook.com/PublicServiceBroadcasting

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.