Pátek, 24.5.2024
Cestování a výletyKnihyKultura

Putování Českem skrze 151 poutavých příběhů

Kniha 151 příběhů na Stezce Českem od Lucie Kutrové je vynikající průvodce pro každého, kdo má rád turistiku a krásnou přírodu. Vydaná v roce 2023 nakladatelstvím Universum, kniha nabízí 151 inspirativních příběhů o putování Českem, které vás vtáhnou do srdce české přírody a historie.

Projít si Českou republiku dokola byl krásný plán, který jsi Lucie naplánovala s její babičkou. Babička byla vždy můj největší parťák na drátě, připravená poslouchat její zážitky.

151 příběhů na Stezce ČeskemKnihu prostupují popisy nádherné přírody a malebných vesnic, kterými se autorka procházela se psem. Lucii se nevyhýbají ani krizové situace, které zvládá vyřešit s humorem, což dodává knize na autentičnosti.

Luciiným partnerem na cestě je její věrný sibiřský husky Marvel. Marvel však není jediný, kdo se k ní na cestě připojí. Její bratr, který nesnáší pěší turistiku, kamarádky s dětmi, dvanáctiletá dívka, která všechny nechává v úžasu, a kamarád, který miluje lezení, ale nesnáší chůzi, jsou jen někteří z lidí, kteří se k ní přidají.

Příběhy jsou psány tak poutavě, že si budete přát okamžitě vyrazit na stezku, abyste zažili podobná dobrodružství. Lucie má velký smysl pro humor a nadhled, což ji činí sympatickou a snadno srozumitelnou. V knize se také setkáte s láskyplnými lidmi, které Kutrová potkala během svých putování. Moc se mi líbí myšlenka, která se nese celou knihou, že cestování je o lidech. Lidi a psi dělají život mnohem lepší, snesitelnější, zábavnější a lepší.

Celkově je 151 příběhů na Stezce Českem skvělým čtením pro každého, kdo miluje turistiku a krásnou přírodu. Kutrová vás osloví svým humorem, nadhledem a láskou k přírodě. Knihu tedy vřele doporučujeme.

 

Stezku Českem může jít každý. Je jen na vás, kdy, kde a jak se na cestu vydáte. Můžete ji jít vcelkuSeverní trasou nebo Jižní trasou. Po jednotlivých úsecích. Rozdělit si ji na víkendy. Ze západu na východ nebo naopak. Po chatách nebo se stanem. Pomalu, rychle, nebo třeba běžet. Jít může každý!

Stezka Českem je nekomerční projekt party nadšenců, kteří se spojili s Klubem českých turistů a společně vám nabízí možnost vyrazit na krásnou a zajímavou cestu přes celou naši republiku. Zde na těchto stránkách naleznete veškeré potřebné informace k tomu, abyste mohli vyrazit: podrobnou kilometráž jednotlivých úseků, natrasované mapy, tipy, jak začít a vše další. Pokud byste chtěli vědět více informací– třeba aktuální stav cesty, tipy na přespání, ohledně vody…, najdete nejaktuálnější informace od těch nejpovolanějších- tedy ostatních dobrodruhů- na Facebookových stránkách Stezka Českem, kde vám ostatní rádi poradí.

 

Stezka Českem

 

Název knihy 151 příběhů na Stezce Českem
AutorLucie Kutrová
ŽánrCestopisy a místopisy
  
Nakladatelství Universum
Rok vydání2023
Počet stran392
ISBN978-80-242-8755-3
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz

 

Lucie Kutrová

 

Universum

Nakladatelská značka UNIVERSUM vznikla z projektu všeobecné encyklopedie UNIVERSUM, Encyklopedie pro 21. století, která vycházela v letech 2000–2011 v řadě podob. Nyní pod značkou UNIVERSUM vycházejí kvalitní populárně-naučné publikace v celé řadě oblastí, pro děti i pro dospělé, překladové i původní.

www.universum.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz