Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Pyro show Martina Garrixe za tři čtvrtě miliónu korun

Pyro show Martina Garrixe za tři čtvrtě miliónu korunTaková čeká na návštěvníky AIR Festivalu, který vypukne už za tři dny ve Festivalparku v Hradci Králové.

Jeden den hraje v Maďarsku, druhý v Anglii, třetí v Rakousku. Poté, co vloni v přehledu nejlepších DJů na světě, který každoročně vyhlašuje DJ Mag, poskočil o neuvěřitelných 52 pozic a stal se tak skokanem roku, má Don Diablo diář nabitý k prasknutí na pár let dopředu. Přesto si v něm ale našel jeden volný termín, aby mohl v sobotu přijet zahrát českým posluchačům.

“Popravdě jsem plný očekávání. Být jako jeden z headlinerů po boku Martina Garrixe, Quintina a spousty dalších skvělých DJs, kteří na AIR Festivalu vystoupí, je čest. Mám spoustu show a vím, co chci hrát, ale i tak se snažím jak fanoušky tak sám sebe překvapit a pokaždé vytáhnu několik nových nebo nečekaných skladeb a atmosféra se dá v tu chvíli krájet. V sobotu to bude moje česká festivalová premiéra a mám toho hodně v rukávu”, slibuje Don Diablo, který zároveň potvrdil spolupráci s Oliverem Heldensem, o které se už nějaký čas v hudebních kuloárech spekuluje. Důvod k tomu zavdala jejich propagační videa, ve kterých navzájem vyzývají své fanoušky, aby v přehledu nejlepších DJů hlasovali pro toho druhého.

“Jelikož já si myslím, že by Oliver měl být hodně vysoko a on si myslí to samé o mně, chtěli jsme se navzájem podpořit a udělali tahle legrační videa. Co se týká naší spolupráce, je pravdou, že už se o ní bavíme dlouho a že už máme i několik nápadů. Ale zatím s žádným z nich není ani jeden z nás na sto procent spokojen, takže bádáme dál. Chceme, aby to byl náš nejlepší song, což je pochopitelně velmi těžké, ale zároveň je to obrovská výzva”, doplňuje Diablo, který převezme pódiovou štafetu v sobotu po duu Holl & Rush kolem půl deváté večerní.

Don Diablo

Hlavní hvězda večera i celého AIR Festivalu – Martin Garrix vystoupí ve 22 hodin a jelikož je stejným perfekcionistou jako Diablo, už dříve slíbil, že ve Festivalparku, pro jehož publikum má připraveno nejedno překvapení, v sobotu zahraje na 110 %. Jeho vystoupení ale bude doprovázet také na české poměry nezvykle monstrózní světelná a pyrotechnická show zahrnující i obří ohňostroj. “Jen za pyrotechnickou část vystoupení Martina Garrixe jsme zaplatili tři čtvrtě miliónu korun”, sdělil pořadatel festivalu Radek Maliník.

AIR Festival se uskuteční 12. a 13. srpna 2016 ve Festivalparku v Hradci Králové a z desítek zahraničních i tuzemských hvězd, které na něm vystoupí, jmenujme vedle Martina Garrixe a Don Diabla dále např. Quintina, D.O.D, duo Holl & Rush, Looperse, dvojici Tom & Jame a Jaggs, Sema Thomassona, Matta Nashe, Tobyho Greena, Sebastiena Michela alias UVB, zakladatele techno labelu Mord – Bas Moye nebo singapurskou krásku Gayle San, dále DNB hvězdy Document One a Gridloka, zástupce české scény Johna Cutlera, Forbidden Society, Marinos Caswell, Andreho Moretti, Melvina Coxxe nebo Ladidu.

Kompletní line up je k dispozici na www.airfestival.cz, kde lze také zakoupit vstupenky za zvýhodněnou předprodejní cenu. Na místě budou za 1190 Kč, tedy o 100 korun dražší. V nabídce jsou dvoudenní standardní lístky a VIP. Jednodenní lístky do prodeje uvedeny nebudou ani na místě.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.