“Marešáci” načali Slavii, hattrick si nakonec vystřílel Max

Roman Mareš , foto Ivana HoškováKdyž jel ERA-PACK v neděli 15. ledna 2012 v podvečer k utkání na palubovku Slavie, možná si mnozí vzpomněli na podzimní utkání, které skončilo naší výhrou 3:0. I když tehdejší skóre nebylo nijak výrazné, začalo chrudimskou brankou již v 1. minutě. A totéž se povedlo i tentokrát. Vyhráli nad Slavií 7:0.

ERA-PACK se totiž v utkání nijak nerozkoukával a hned udeřil. O vedoucí gól se postarali bratři Marešové, Roman přistrčil Michalovi a ten přesnou střelou otevřel skóre. Nejen tato branka, ale celý úvod utkání byl ve znamení chrudimské aktivity a ta rozhodně nepolevovala. Další solidní šanci skórovat měl Michal Mareš II., který šel v 7. minutě sám na brankáře Krajče, ale nepřekonal ho. Stejně tak se nepovedla stoprocentně koncovka Romanovi Marešovi, Slováčkovi, nebo Maxovi.

Zatímco hráči v poli se činili, příliš práce neměl Žďánský v brance, kterého ohrozil až v 9. minutě Havrda, horko ale bylo před brankou ERA-PACKu o minutu později. To se prosadil slávistický Holeček, dostal se až před Žďánského, jehož překonal, ale na brankové čáře dobíhající Douglas vyhlavičkoval míč mimo tyče! Jakoby tato situace nadzvedla trenéra, Cacau si vzal ve 14. minutě time-out a pomohlo to téměř vzápětí. Roman Mareš po bratrské kombinaci zvýšil na 0:2 a uplynulo jen pár vteřin od výkopu domácích, když Slováček našel Maxe, který ten poprvé v utkání skóroval – 0:3. Poločasový účet uzavřel v 16. minutě Douglas a do šaten se šlo za stavu 0:4.
Michal Mareš II; foto: Ivana Hošková
Jestliže se první půle hrála poměrně tvrdě, a fauly přibývaly na obou stranách, druhý poločas se obešel bez jediného faulu, přestože fanoušci nad benevolenci rozhodčích chvílemi kroutili hlavou. Lahůdku si nechali chrudimští hráči, kteří tentokrát oblékli modré dresy, na 23. minutu. Skvělá kombinace, Rešetárova přihrávka, a Maxovo zakončení do prázdné branky – to si zasloužilo nejen zvýšení na 0:5, ale také potlesk divácké tribuny…  

Ve druhém poločasu dal trenér Cacau prostor i dvěma hráčům, kteří začali zápas na lavičce. Od 21. minuty vyběhl do zápasu Bouška, v dalším průběhu dostal šanci i Dobrovolný. Oba se dostali i do dobrých střeleckých příležitostí, mezi střelce se ale nezapsali. ERA-PACK na hřišti stále kraloval, své šance však nedokázal úspěšně zakončovat, až dvě slepené branky, ve 33. a 34. minutě, završily skóre na konečných 0:7.

Slavii nevyšla ani snaha o čestnou branku, Žďánský si totiž prostor mezi tyčemi ohlídal. Čisté konto udržel podruhé za sebou, a když k tomu přičteme ještě 3 minuty z utkání s Benagem, je chrudimská obrana celkem 83 minut bez inkasovaného gólu… Dalším pozitivem výhry na pražské palubovce je bezesporu fakt, že ERA-PACK Chrudim se vrátil na vedoucí příčku ligové tabulky. Má stejný bodový zisk jako druhé Tango Brno, ale kromě lepšího skóre i zápas k dobru.

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 0:7 (0:4)
Branky: 14., 23. a 34. Max, 1. Mareš M., 14. Mareš R., 16. Douglas, 33. Rešetár.
Sestava Slavia Praha: Krajč, Kučera – Cais, Havrda, Holeček, Kroh, Matějka, Míča, Rott, Sop, Šafránek, Vandas, Wojnar.
Sestava ERA-PACKu Chrudim: Žďánský, Meller – Bouška, Dobrovolný, Douglas, Max, Mareš M., Mareš M. II., Mareš R., Rešetár, Slováček, Vladyka.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.