Úterý, 16.4.2024
HudbaKnihyKultura

Queen – neznámá historie

Audiotéka vydala koncem srpna audioknihu Queen – neznámá historie, dvanáctihodinovou nahrávku načetl Jiří Korn pod vedením rozhlasového režiséra Jana Jiráně. Autorem textu je Peter Hince, technik a bedňák kapely Queen, který sepsal své vzpomínky a zkušenosti z třináctiletého působení v kapele. Autor přenese posluchače do zákulisí koncertů legendární kapely i díky hudebním a zvukovým podkresům, o které se postaral zvukař Václav Neckář mladší.

Autor Peter Hince zpracoval v audioknize své vzpomínky na práci v kapele od samého začátku v roce 1973 až po poslední turné kapely v roce 1986. Pohyboval se během koncertů na pódiu, v backstage, i v nahrávacích studiích. Hinceho vzpomínky, které převyprávěl Jiří Korn, poskytnou posluchačům výjimečný pohled na čtyři zcela odlišné osobnosti, které se staly jednou z největších kapel na planety.

Audiokniha vznikala při čajování

Audiokniha se začala natáčet v lednu letošního roku. „Aby měla nová audiokniha o Queenech jejich energii, setkávali jsme se s Jirkou ve studiu 3x týdně na dvě hodiny. Čtyři měsíce jsme pečlivě natáčeli stránku po stránce a v červnu jsme byli s nahrávkou hotovi,“ vzpomíná na nahrávání s Jiřím Kornem Jan Jiráň, který audioknihu režíroval. „Z knihy jsme se dozvěděli, že členové skupiny pili překvapivě často čaj, a tak abychom se s Jirkou přiblížili Queenovské atmosféře, začali jsme při nahrávání také pít čaj. Pravidelně jsme vypili 3 konvičky lahodného japonského čaje. Dalo by se tak říct, že audiokniha vznikla při čajování,“ prozradil Jiráň průběh spolupráce.

 

 

Během letních měsíců byla nahrávka sestříhána a doplněna hudebními a zvukovými podkresy. Od 20. srpna audioknihu zakoupíte za 399 Kč na www.audioteka.cz. Audiokniha se začala natáčet v lednu letošního roku. „Aby měla nová audiokniha o Queenech jejich energii, setkávali jsme se s Jirkou ve studiu 3x týdně na dvě hodiny. Čtyři měsíce jsme pečlivě natáčeli stránku po stránce a v červnu jsme byli s nahrávkou hotovi,“ vzpomíná na nahrávání s Jiřím Kornem Jan Jiráň, který audioknihu režíroval. „Z knihy jsme se dozvěděli, že členové skupiny pili překvapivě často čaj, a tak abychom se s Jirkou přiblížili Queenovské atmosféře, začali jsme při nahrávání také pít čaj. Pravidelně jsme vypili 3 konvičky lahodného japonského čaje. Dalo by se tak říct, že audiokniha vznikla při čajování,“ prozradil Jiráň průběh spolupráce.

 

 

Vstupte do zákulisí rockové legendy

Queen - neznámá historie

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz