Radžastánské putování

Radžastánské putování, foto: Topí PigulaV pátek 18. listopadu 2011 procestujeme s Topi Pigulou severozápad Indie. Radžastán je největším z osmadvaceti svazových států Indie. Místy však není o co stát. Neodbytní prodejci velbloudích safari v oblasti pouštních dun Sam se snaží natáhnout turisty stejně nehorázně, jako kterýkoli jiný “přítel” (best price for you my friend) jež v turistovi vidí jen chodící peněženku. Chrám zasvěcený hlodavcům je pro našince možná až příliš silným zážitkem a močení kdekoli na ulici se stalo každodenní rutinou. Přesto není Rádžasthán černobílý, naopak je považován za nejbarevnější indický stát.

Přednáška se koná ve Vodních zdrojích v Chrudimi od 18:30. Předprodej lístků v IC ve straré radnici. Další informace na telefonu 723 004 397 nebo e-mailu gutzer@centrum.cz.

Cestopisné přednášky z cyklu Kolem světa za 80 minut se konají díky finanční podpoře Města Chrudim.

Radžastánské putování, foto: Topí Pigula

 

Topi Pigula – fotograf, novinář, cestovatel a lektor

Od roku 1985 publikoval stovky článků včetně fotografií v širokém spektru periodik: Koktejl, Inmagazín Hospodářských novin, Mladá Fronta, Lidové noviny, Bionoviny.  Má na kontě několik vlastních fotografických výstav jak autorských  (Island – cesta č.1, Skrytá krása Krkonoš), tak spoluautorských  (např. Jeden okamžik v Německu, Příběh cestovatele, Výběr magazínu Koktejl) u nás i v zahraničí. Zároveň se autorsky podílel na čtyřech knihách (Krkonošská čítanka, Čítanka z Jesenicka, Bioindikace a biomonitoring, Na cestě1). Jedenáct let patří do Syndikátu novinářů.

 

Více na http://topi-photo.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.