Pondělí, 2.10.2023
HokejSport

Ratislav Špirko se vrací do pardubického Dynama

Rastislav Špirko se vrací do Pardubického DynamaV úplném závěru přestupního termínu realizuje hokejový klub Dynamo Pardubice ještě jednu hráčskou výměnu. Po dohodě s třineckým klubem odchází do Slezska Tyler Redenbach, do Pardubic míří Rastislav Špirko, který na východě Čech působil v letech 2009 až 2011.

„Tyler Redenbach dnes projevil zájem o změnu působiště z osobních důvodů. Celé úterý jsme jeho žádost v celém trenérském týmu řešili, rozhodli jsme se mu vyhovět a hledali jsme klub pro možnou adekvátní výměnu. Večer jsme se dohodli na podmínkách s Třincem a vytrejdovali jsme Tylera za Rastislava Špirka,“ okomentoval poslední hráčský transfer v tomto extraligovém ročníku generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Do Pardubic se vrací hráč, který s tehdejším Eatonem získal v roce 2010 mistrovský titul a o rok později bronzovou medaili. Rastislav Špirko odehrál za Pardubice dohromady 117 extraligových utkání, v nich vstřelil 25 branek a přidal 43 nahrávek. V hodnocení účasti na ledě se může pochlubit 15 kladnými body.

„Rastislav Špirko v Pardubicích již dříve působil, zná naše prostředí, dařilo se mu zde. Osobně jej znám z působení v Ústí nad Labem. Platí za tvořivého centra. Každému může sezona vycházet nějak, v Třinci byl přetlak na pozicích centrů, jeho příchod k nám může být oboustranně prospěšný. Věřím, že v Dynamu naváže na své úspěšné roky,“ řekl k příchodu dvaatřicetiletého středního útočníka šéf klubu.

Organizaci Dynama opouští centr Tyler Redenbach, a to na vlastní žádost. „Odchází nám první centr, diskuze před realizací tohoto kroku byla velmi důkladná v celém trenérském štábu. Po dohodě tří trenérů a mě jsme dospěli k názoru, že Rastislav Špirko jen ten pravý, koho chceme na Tylerovo místo,“ uzavřel Dušan Salfický. Pardubice v lednu podruhé trejdují s Třincem, před pěti dny získaly Jána Sýkoru za Tomáše Klimentu.

Šikovný centr vyhlíží svůj comeback. „Do Pardubic se velmi těším, chci Dynamu pomoci. Rád se vracím do známého prostředí a za skvělými fanoušky,“ řekl Rastislav Špirko, který v české nejvyšší soutěži působil také v Kometě Brno. Rodák z Martina má rovněž zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy, a to ze Lvu Poprad, Avtomobilistu Jekatěrinburg, Spartaku Moskva nebo Amuru Chabarovsk.

Rastislav Špirko ©Vladimír Škorpík 2010/2011

 

Rastislav Špirko
• Post: útočník
• Datum narození: 21. června 1984
• Výška: 175 cm
• Hmotnost: 79 kg
• Držení hole: levé

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.