Ratislav Špirko se vrací do pardubického Dynama

Rastislav Špirko se vrací do Pardubického DynamaV úplném závěru přestupního termínu realizuje hokejový klub Dynamo Pardubice ještě jednu hráčskou výměnu. Po dohodě s třineckým klubem odchází do Slezska Tyler Redenbach, do Pardubic míří Rastislav Špirko, který na východě Čech působil v letech 2009 až 2011.

„Tyler Redenbach dnes projevil zájem o změnu působiště z osobních důvodů. Celé úterý jsme jeho žádost v celém trenérském týmu řešili, rozhodli jsme se mu vyhovět a hledali jsme klub pro možnou adekvátní výměnu. Večer jsme se dohodli na podmínkách s Třincem a vytrejdovali jsme Tylera za Rastislava Špirka,“ okomentoval poslední hráčský transfer v tomto extraligovém ročníku generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Do Pardubic se vrací hráč, který s tehdejším Eatonem získal v roce 2010 mistrovský titul a o rok později bronzovou medaili. Rastislav Špirko odehrál za Pardubice dohromady 117 extraligových utkání, v nich vstřelil 25 branek a přidal 43 nahrávek. V hodnocení účasti na ledě se může pochlubit 15 kladnými body.

„Rastislav Špirko v Pardubicích již dříve působil, zná naše prostředí, dařilo se mu zde. Osobně jej znám z působení v Ústí nad Labem. Platí za tvořivého centra. Každému může sezona vycházet nějak, v Třinci byl přetlak na pozicích centrů, jeho příchod k nám může být oboustranně prospěšný. Věřím, že v Dynamu naváže na své úspěšné roky,“ řekl k příchodu dvaatřicetiletého středního útočníka šéf klubu.

Organizaci Dynama opouští centr Tyler Redenbach, a to na vlastní žádost. „Odchází nám první centr, diskuze před realizací tohoto kroku byla velmi důkladná v celém trenérském štábu. Po dohodě tří trenérů a mě jsme dospěli k názoru, že Rastislav Špirko jen ten pravý, koho chceme na Tylerovo místo,“ uzavřel Dušan Salfický. Pardubice v lednu podruhé trejdují s Třincem, před pěti dny získaly Jána Sýkoru za Tomáše Klimentu.

Šikovný centr vyhlíží svůj comeback. „Do Pardubic se velmi těším, chci Dynamu pomoci. Rád se vracím do známého prostředí a za skvělými fanoušky,“ řekl Rastislav Špirko, který v české nejvyšší soutěži působil také v Kometě Brno. Rodák z Martina má rovněž zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy, a to ze Lvu Poprad, Avtomobilistu Jekatěrinburg, Spartaku Moskva nebo Amuru Chabarovsk.

Rastislav Špirko ©Vladimír Škorpík 2010/2011

 

Rastislav Špirko
• Post: útočník
• Datum narození: 21. června 1984
• Výška: 175 cm
• Hmotnost: 79 kg
• Držení hole: levé

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.