Říjnová PEVNOST oslavuje podivnost na všech frontách

PEVNOST 10/2016Tak trochu přiznání na úvod – máme rádi Tima Burtona. Milujeme Evu Greenovou. A slabost pro všechno podivné prostě popřít nemůžeme. Takže je jasné, že tahákem říjnového čísla je Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Ten příběh si už coby kniha říkal o zfilmování a podle všeho, co zatím víme, to bude fakt pecka.

Z trochu konzervativnějších vod jsme pro vás pak vybrali seriál (a knižní sérii) Cizinka. Storka o emancipované lékařce, co se dostane doprostřed války skotských klanů proti britské koruně, je sice v prvé řadě romantika, ovšem jelikož se odehrává v 18. století a pro nějakou tu bitvu, souboj či amputaci se tu nejde nikdy daleko, je to zábava i pro jinak chladné Vulkánce.

A když jsme u slavných cyklů… nu, tak vrací se ten úplně nejslavnější: Harry Potter. A u toho nemůžeme chybět. Stejně jako u nové série Ricka Riordana, tentokrát si hrající s bohy severské mytologie.

No, pro čím dál delší večery jsme si pro vás připravili ještě dvě skvělé povídky a kromě nálože recenzí i pár tipů na skvělé brakové lahůdky Simona R. Greena.

Abychom ale nezanedbali vaši výchovu, určitě si nezapomeňte nalistovat další z Profíků Dana Černého – ten chlap je multitalent a je to NÁŠ multitalent (jo, dělá nám Profíky, strip, komiks a ještě šéfredaktorovi plánuje safari na Venuši, nedáme ho…)! Stejně tak byste neměli minout skvostnou Druunu – ta sice na rozdíl od Cizinky není emancipovaná ani trochu, ale zato má jiné přednosti – a omluvte náš pubertální humor, ale ty přednosti myslíme fakt doslova.

No… každému co jeho jest, jak by řekl náš Padouch měsíce Sutech (jeho bylo pochopitelně všechno) a jeho kámoši z British Army (Míla Linc si dovolil navázat na tu Cizinku… a využil i své kontakty v hudební branži).

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na hry – protože kdo si hraje, nezlobí. Ne, kdo si hraje, ten zabíjí nestvůry jako zaklínač Geralt z Rivie. nebo zachraňuje svět před epidemiemi v legendárním Pandemicu. No a věděli jste, že skvělé úspěchy slaví i naši hráči Magicu? Jako fakt! Takže na vydýchání vší té záplavy informací a zábavy si dejte našeho necenzurovaného kolegu Verbala. Jde tohle něčím trumfnout?

Takže doufáme, že už čtete, což?

 

PEVNOST 10/2016 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.