Středa, 4.10.2023
HudbaKultura

Roger Waters – The wall live koncert

Roger Waters - The wall live koncertRoger Waters, který stojí za dnes již kultovním albem „The Wall“ skupiny Pink Floyd, připravil nové turné na motivy této desky a stejnojmenného filmu.

Svou ambiciózní show přijede představit, a to k nám hned dvakrát, do pražské O2 arény 15. dubna a hned den poté 16. dubna 2011.

Fanoušci měli možnost vidět představení k tomuto albu naposledy před dlouhými dvaceti lety v Berlíně, díky čemuž celý projekt získává na přitažlivosti a těší se obrovskému zájmu.

Světové turné bylo zahájeno 15. září 2010 v kanadském Torontu. Při samotné realizaci tohoto monstrózního projektu vypomáhá bývalému šéfovi kapely Pink Floyd nejen kytarista a zpěvák David Gilmour, ale také legendární producent Bob Ezrin, pod jehož vedením v roce 1979 vzniklo i původní dvojalbum “The Wall”. 

Roger Waters - The wall live koncertDle samotného Waterse je celá poetika protiválečného poselství alba stále aktuální: “Začal jsem uvažovat o tom, že možná v příběhu The Wall, který je příběhem o jednom člověku, je skryto něco, v čem je možné spatřovat alegorii toho, jak se národy chovají jeden k druhému, nebo jak se církve chovají k sobě navzájem.

Show v číslech: Celá zeď čítá 424 cihel; v rámci světového turné bude použito 3000 cihel (z recyklovaných zdrojů). Stavba celé zdi, od položení první cihly až po tu poslední, bude trvat 45 minut. Na stavbě celé stěny se bude podílet tucet lidí z Rogerova týmu, kterým vypomůže 8 místních pracovníků. Při přípravě show bude zapotřebí: 10 teleskopických stabilizátorů, 47 elektromotorů, 30 kilometrů kabelů, 172 reproduktorů, 82 pohyblivých světel a 23 projektorů. Celou show o hmotnosti 112 tun převáží 21 kamionů; realizační tým cestuje šesti autobusy. Na přípravě show se mimo jiné dále podílí 16 tesařů, 5 osvětlovacích týmů, 5 video týmů, 6 zvukových týmů a 3 pyrotechnické týmy. Celý realizační tým má 84 pracovníků, kterým bude pomáhat 80 lokálních pomocníků.

 

Roger Waters - The wall live koncert

Kdy: 15. dubna 2011     16. dubna 2011 
Kde: O2 Arena  Praha
Pořadatel: Agentura Live Nation


                  

Oficiální motto turné:  “Každá zbraň, která je vyrobena, každá válečná loď, která je spuštěna, každá vypálená raketa znamená v důsledku okradení těch, co mají hlad a nejsou nakrmeni, co nemají co obléci a nejsou oblečeni.” Dwight D. Eisenhower.

 

Více na www.livenation.cz

Live Nation

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.