Sobota, 9.12.2023
HudbaKultura

Rozhovor s Jankem Žežulou, zpěvákem a kytaristou chrudimské skupiny John Hayllor

John HayllorChrudimská skupina John Hayllor na konci května představila svůj první singl a videoklip k písni Freedom Of Your Soul. Rozhovor se zpěvákem a kytaristou Jankem Žežulou Vám kapelu i klip více přiblíží.

Fungujete relativně krátkou dobu a ještě nebylo příliš možnosti Vás slyšet na živo. Jak bys kapelu představil a kdy vznikla?

Práce na celém konceptu se v mé hlavě odehrávala už asi dva roky zpětně, kdy jsem toužil po tom dát dohromady blues/rockovou skupinu. Připravoval jsem písníčky a promýšlel, jak to celé udělat. Na přelomu roku 14/15 jsem oslovil Vlasiho (basa) a Míru (bicí), byli jsme si párkrát zajamovat a zjistili jsme, že nás to spolu děsně baví. Rozumíme si jak hudebně, tak lidsky a navíc se na každé zkoušce hodně nasmějeme. Obecně hrajeme blues a rock.

Je vidět, že jste si na nahrávce a klipu dali hodně záležet. Prozradíš nám něco ze zákulisí jeho příprav?

O překvapení nebyla nouze, i když jsme se vše snažili maximálně připravit. Například na natáčení záběrů z interiéru jsme měli domluvené komparzisty a asi z patnácti dorazili čtyři. Takže jsme na sebe koukali v poloprázdném klubu a přemýšleli co dál. Všichni jsme obvolali, koho šlo a nakonec nás bylo dost. Pak také v průběhu finálních úprav nahrávky ve studiu vyhořel počítač. Téměř všechno se ale podařilo zachránit a ve výsledku se to jen o pár dní protáhlo. Velký zážitek bylo i natáčení s nádherným Mustangem z roku 1965, který mi pro natáčení půjčil jeden můj známý. Museli jsme ho tedy kvůli čekání na hezké počasí asi pětkrát přeplánovat, ale podařilo se. Bylo to skvělé.

Auto v klipu určitě zaujme, ptají se vás lidé, kde jste k němu přišli?

Ano, skoro všichni. Ale naše bohužel není. (smích)

Jak dlouho natáčení trvalo?

Klip jsme dohromady natáčeli necelý den. Jeden půlden záběry z interiéru a druhý auto. Nejvíce času ale zabral střih a veškeré úpravy poté, společně s mixem a masteringem nahrávky. Jako celek, včetně všech příprav a nahrávání ve studiu, to trvalo necelé dva měsíce.

Kdo je John Hayllor? Je to někdo z vás?

John Hayllor je kmotr celé kapely, kterého jsme si vymysleli. Je to starší bluesman, ostřílený zkušenostmi, moudrostí a umem. Tak nějak si ho představujeme. Na jméno jsme přišli několika nápady a oklikami. Ve stručnosti vzniklo přesmyčkou ze slov „Hey“ a „roll“.

Na jakých akcích hrajete, kde vás můžeme slyšet?

Přes léto plánujeme pár koncertů a už teď připravujeme akce na podzim a zimu. Příležitostí kde nás slyšet a vidět bude dostatek. Všem doporučujeme sledovat náš Facebook případně Bandzone, kde se o všem včas dozvíte.

www.facebook.com/johnhayllor      www.bandzone.cz/johnhayllor

 

 

John Hayllor

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.