Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Rozhovor s kapelou Mandrage

Rozhovor s kapelou Mandrage; foto: Jaromír ZajíčekŠestým zastavením v rámci turné Siluety Tour 2014 kapely Mandrage byly v pátek 14. března 2014 východočeské Pardubice. S redakcí jsme si nenechali tuto slibovanou show ujít a ještě před koncertem se nám podařilo položit pár otázek bubeníkovi Matyášovi a klávesákovi Františkovi. 

Proč zrovna Mandrage a kdo název kapely vymyslel?

Matyáš: Jméno naší kapely vzniklo na prvním koncertě, který byl v roce 2001, nijak jsme se nejmenovali a tak nás někdo uvedl právě jako Mandrage. Zkoušeli jsme později zjistit, co to vlastně znamená, ale nepodařilo se, takže to vlastně neznamená nic. 

Rozhovor s kapelou Mandrage; foto: Jaromír Zajíček

Jak se vaše kapela dala dohromady? Jak jste se všichni našli?

Matyáš: V roce 2001 jsme začali hrát jen já a Víťa. V roce 2004 se k nám přidal Pepa a Coopi a jako poslední se k nám v roce 2009 přidal Franta. 

Franta: Já jsem tam nějak přišel ani moc nevím jak, chodil jsem s Matesem do školy, známe se už dlouho. 

Matyáš: Ono je hodně zajímavý, že Franta vůbec nehrál na klávesy, než se k nám přidal. Byli jsme u něj na mejdanu a on jen z legrace zahrál Kapky proti slzám, a my hned věděli, že musí hrát i s námi na koncertě. 

Změnila vám popularita život? Potkávají vás lidé na ulici?

Franta: Ne, to se mi asi ještě nikdy nestalo. Já osobně si nemyslím, že bychom byli nějak enormně populární jako jednotlivci, ale spíš to jsou naše písničky a také název kapely. 

Váš nejoblíbenější klip a která část v něm? 

Matyáš: Podle mě je asi nejpovedenější klip “Siluety”, protože je tam spousta skvělé grafiky, která se dělala v Anglii. Celý klip režíroval, stejně jako klip k písni “Na dlani” Tomáš Kasal. Dělal se strašně dlouho, ale nevím, kterou část bych zdůraznil. 

Rozhovor s kapelou Mandrage; foto: Jaromír Zajíček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co přesně znamená vaše logo a kdo ho vymyslel?

Naše logo vzniklo v lednu roku 2013, když jsme seděli na pivě v hospodě, a protože všichni kouříme, tak jsme u sebe měli tři zapalovače, ze kterých jsme se snažili udělat písmeno “M” a vzniklo z toho právě naše logo.

Která píseň z alba Siluety se podle vás povedla nejvíc, ohledně textu? 

František: Nejvíc se mi líbí text asi k písni “Úhel pohledu” nebo “Celý svět”. 

Co plánujete na léto? Rozhovor s kapelou Mandrage; foto: Jaromír Zajíček

Matyáš: Až dojedeme turné Siluety, tak nás čekají jarní a letní festivaly a majálesy, kupříkladu i Pardubický Majáles, městské a pivovarské slavnosti a spousta dalších akcí. Budou to hlavně venkovní akce.

Kluby nebo festivaly? 

Matyáš: To je tak – když máme hrát v klubech, tak nás baví festivaly a naopak (směje se).

 

Klukům z Mandrage chci poděkovat za rozhovor a chvilku, kterou si na nás udělali před koncertem a přeji jim hodně fanoušků a jen samé dobré pecky.

Autorka článku s členy kapely; foto: Jaromír Zajíček

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.