Rudolfův pohár již brzy

Rudolfův pohár již brzyV termínu od 22.- 25. dubna 2010 proběhne zajímavá událost pro všechny příznivce a milovníky koní. Na kolbištích Národního hřebčína v Kladruby nad Labem se uskuteční mezinárodní závody spřežení “Rudolfův pohár“.

Své síly zde změří závodníci jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a dvojspřeží pony. Ve čtvrtek a pátek začínáme drezurní zkouškou od 9:00, v sobotu divácky nejatraktivnější část závodů tzv. maraton od 10:00 a v neděli v 10:00 vyvrcholí tyto závody překážkovou jízdou spřežení a slavnostním vyhodnocením.

V letošním roce je na tyto tradiční závody přihlášeno 79 spřežení ze sedmi evropských zemí. Rovněž jsou vypsány jako kvalifikace na mistrovství světa v soutěžích jednospřežní a čtyřspřeží. Diváci se mohou těšit také na chovatelskou Rudolfův pohár již brzy, foto: Ivan Krejzaukázku, která bude připravena v rámci zahájení posledního dne závodů, 25. 4. 2010.

Po dobu konání akce zajištěno občerstvení – kladrubská domácí kuchyně, prodej suvenýrů a upomínkových předmětů, v rámci zakoupení vstupného si mohou návštěvníci samostatně prohlédnout také stáje Národního hřebčína.

Závody se konají pod záštitou ministra zemědělství Ing. Jakuba Šebesty.

 

Termín: 22. 4. – 25. 4. 2010
Místo: Národní hřebčín v Kladruby nad Labem
Oficiální zkratka: CAI-A 1, 2, 4, 2P
Vstupné:sobota a neděle dospělí 60 Kč, senioři a studenti 40 Kč, děti do 6 let a ZTP zdarma
Parkování zajištěno na vyhrazených místech za poplatek 20 Kč.

 

Více na www.nhkladruby.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.