Rudý zákon – šokující thriller ze současného Ruska

Rudý zákonNakladatelství BizBooks vydalo jeden z nejdramatičtějších politických thrillerů současnosti Rudý zákon. Americko-britský miliardář Bill Browder předkládá čtenářům skutečný příběh o korupci v Kremlu, vraždě a boji za spravedlnost. Ukazuje, jak zločinecký a autoritářský stát je dnešní Rusko a jak dokáže Putinův režim efektivně využívat katyňskou metodu státem podporované lži. Rudý zákon poutá obrovský zájem médií i čtenářů po celém světě, o příběhu informují všechna hlavní média. Originální americké vydání, které vyšlo 3. února, se ihned setkalo s pozitivní odezvou i prodejním úspěchem. Práva byla prodána do 14 zemí.

Bill Browder si ještě před několika lety myslel, že hlavní je dělat byznys a ne odhalovat korupci v Kremlu. Pak se ale stalo něco, co ho donutilo změnit názor – stal se aktérem šokujícího politického thrilleru. Do roku 2005, kdy ho Putin vykázal ze země, se vypracoval na největšího zahraničního investora v Rusku. Poté se stal obětí zkorumpovaných policistů a úředníků. Browderův daňový právník Sergej Magnický, který celé korupční spiknutí rozpletl, se stal obětí vraždy. Zemřel v jednom z nejhorších ruských kriminálů, kde byl pomalu a cílevědomě umučen k smrti.

V Rudém zákoně vypráví Bill Browder pozoruhodný děsivý příběh o tom, jak z něj boj za spravedlnost v Rusku nečekaně udělal vůdce světového boje za lidská práva a úhlavního nepřítele Vladimíra Putina. Je to kniha pro každého, kdo chce poznat kulturu korupce a beztrestnosti v dnešním Putinově Rusku a Browderův hrdinský příklad, jak se tomu postavit.“ John McCain, senátor USA

Browder se zasloužil o prosazení zákona Sergeje Magnického na půdě amerického kongresu, který zakazuje vstup do země a nařizuje zmrazení účtů Magnického vrahům a dalším ruským občanům, kteří porušují lidská práva. V současné době se snaží o zavedení podobné legislativy i v EU. Rusko jako odpověď na Magnického zákon zavedlo sankce vůči USA; mimo jiného zakazuje americkým občanům adoptovat ruské děti. V roce 2013 odsoudila ruská justice Browdera k devíti letům vězení za těžké ekonomické zločiny. Interpol však odmítl Browdera vydat.

Musím předpokládat, že je velmi reálné, že mne Putin nebo příslušníci jeho režimu jednoho dne zabijí. A když mne zabijí, budete aspoň vědět, kdo to udělal,” píše Bill Browder ve své knize.

 

Nakladatelství BizBooksNakladatelství BizBooks přináší svým čtenářům knihy, které se zabývají aktuálními tématy, novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a úspěchu v podnikání. Tyto knihy jsou zaměřeny především na studenty, manažery, top management společností a lidi s touhou po sebevzdělávání.

Knižní tituly tematicky pokrývají oblasti osobního rozvoje, obchodních a manažerských dovedností, prodeje a marketingu, financí a investování, personalistiky, účetnictví a daňové problematiky i obecné ekonomie.

Cílem nakladatelství je přinášet čtenářsky zajímavá témata v souladu s moderními trendy, zvyšovat konkurenceschopnost čtenářů na pracovním trhu a předávat kvalitní informace v oblasti investování peněz a úspěšného podnikání.

Nakladatelství BizBooks spolupracuje s předními českými odborníky, podnikateli a manažery a také s vysokými školami ekonomického zaměření. Naleznete u nás knihy Ivana Pilného, Miroslava Foreta či Davida Grubera. Portfolio knižních titulů je obohaceno o zahraniční bestsellery renomovaných autorů, jako Myšlenkové mapy Toniho Buzana či úspěšný titul Guerilla marketing

 

Albatros média

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros média

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.