Neděle, 24.9.2023
Sport

Ruský dostihový den

Ruský dostihový den29. května 2010, Pardubické závodiště
Poslední květnové sobotní odpoledne se na pardubickém závodišti uskuteční již třetí letošní dostihový mítink. V rámci “Ruského dne” uvidíme devět překážkových dostihů, hlavním bude první ze dvou přípravných na červnový Zlatý pohár.


Bude jím klasická steeplechase I. kategorie na 3900 metrů o celkovou dotaci 120.000 Kč, která se poběží jako Cena Správy a údržby silnic Pardubického kraje (Steeplechase Kolorada). Na startovní listině je sedm koní a jezdců.

Trojice favoritů zde třídou převyšuje ostatní. Jsou to AMBER HILL (žk.Váňa J.,ml.), BABIE LATO (ž.Myška) a JAM-BELLA (ž.Faltejsek).

První jmenovaný AMBER HILL dnešní dostih vyhrál před rokem, kdy stejně jako letos zahajoval své působení v aktuální sezóně. V polovině září pak vyhrál jedničkové proutky ve Velké Chuchli, při dalších startech se mu již tolik nedařilo.
BABIE LATO loni vyhrál dvě dvojkové steeplechase, ale ve slabší společnosti. Letos již jednou startoval v italském Meranu, kde byl třetí za vítězným naším Budapestem a italským Irčanem Auronzem.

Ruský dostihový den, foto: Jaromír Zajíček - FotoZajda.czJAM-BELLA zde byla před rokem o krátkou hlavu druhá za Amber Hillem a potom v Graded dostihu v Meranu čtvrtá, v srpnu na stejné dráze pod Alpami zvítězila.
Překvapit by mohli loni dvojnásobný mostecký vítěz HETMAN POLNY (Sedlář), KASIM (ž.Novák) a DYKTANDO (ž.Mátl). Polka KSIEŽNA VEGAS (ž.Kašný) loni startovala ve Varšavě čtyřikrát v proutkách, zvítězila a dvakrát se umístila.
Zajímavá bude také Cena společnosti COLOR CAR, s.r.o. (Cross country Sagara), dostih II. kategorie na 4500 metrů. V poli jedenácti zkušených steeplerů budou favority MASTMAN (žk.Váňa J.,ml.), TRESH (Dušek), MONTGOMERY (ž.Mátl) a POLAR POND (ž.Myška), šanci mají i výborní AQUAREL (ž.Novák), BRICASSAR (ž.Szikora), KARLSBAD (Sovka), ale i další.

V rámcových dostizích uvidíme i další skvělé překážkáře, jakými jsou již letos v Pardubicích vítězní SOROS, PARTOUTATOU, READY FOR LIFE a LUCULUS.
Úvod dostihové odpoledne obstará dostih přes proutěné překážky pro začínající tříleté koně, který bude odstartován ve 13.00 hodin, hlavní dostih je naplánován na 16.30 hodin a hned po něm uvidíme v 17.15 hodin cross country II. kategorie.

 

Více na www.pardubice-racecourse.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.