Rytíř sedmi království

Anotace – Rytíř sedmi královstvíaudiokniha obsahuje dobrodružný román, jehož autorem je George Richard Raymond Martin. Čte František Dočkal.

Dlouho před událostmi, které znáte ze Hry o trůny, sedí Targaryenové pevně na Železném trůně. To ovšem neznamená, že v Západozemí panuje klid. Bratrovražedný boj uvnitř vládnoucí dynastie rozpoltil Sedm království. A právě v té době křižuje krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk tupý jako lenochův meč? Všechno je to nějak zamotané, a to včetně původu jeho panoše Egga.Tři uzavřené, ale navazující novely ze světa Hry o trůny představují G. R. R. Martina tak, jak si jej čtenáři zamilovali dávno před slavnou ságou – jako jednoho z nejlepších povídkářů žánru.

Když se naskytla poříležitost poslechnout si audoknihu ze světa Písně ledu a ohně alias Hry o trůny, neváhala jsem a skočila po ní. Píseň ledu a ohně jsem si zamilovala cca před dvěma lety. Sleduju seriál a zkouším se prokousat knihami, které ale nejsou vůbec jednoduchá literatura. A jelikož mám teď na čtení ještě méně času než dřív, uchyluji se spíše k audioknihám, které využívám na cestách.

Kniha měla bohužel i dost nudné pasáže, na které ale je třeba být připraven. Ale myslím, že takové pasáže má každá kniha, takže je třeba to přejít a vydržet u audioknihy až do konce.

Rytíř sedmi království nám ukazuje svět, jak vypadal ještě před Hrou o trůny. Posunujeme se v čase ještě do vlády Targaryenů. Ve třech dlouhých novelách se touláme světem s Duncanem Vysokým, rytířem používající spíše selský rozum a meč oproti jemným způsobům dvořanů.

Od audiotéky mám doma už Hru o trůny, takže jsem mohla docela dobře porovnávat. Autor zde naprosto dokonale vykreslil svět hry o trůny jak ho známe z kniha filmů, a ukázal nám, jak skvělým spisovatelem je. Navíc hral pana Dočkala tomu dodal takový vypravěčský drive. Pan dočkal též namluvil celou sérii Hra o trůny v audioknižní podobě, takže již předem jsem věděla, do čeho jdu. Jako doplnění Hry o trůny byla tato kniha naprosto super, protože při sledování seriálu mě zajímalo, co vlastně bylo ještě chvíli předtím.

Audiokniha se poslouchala trochu složitěji. Musím říct, že mi trochu vadil ztlumený hlas, musela jsem mít audioknihu o dost víc nahlas než jiné. Stejně jako u Písně ledu a ohně jsem měla trošku problémy se jmény, kterých tam bylo docela dost. Zvuková stopa byla jinak v pořádku, až na ten tišší hlas. Jinak jsem nezaslechla žádné přeřeky ani šum.

Celkově bych to shrnula jako povedenou audioknihu, trošku mi vadil ten tišší hlas, ale myslím, že to byla jediná drobná chybička. Jinak bych knihu rozhodně doporučila fanouškům Hry o trůny, a obecně milovníkům fantasy světa.

 


Název audioknihy:      Rytíř sedmi království
Autor:                          George Raymond Richard Martin
Interpret:                     František Dočkal

Vydavatel:                   Audiotéka

Délka:                         15 hodin 7 minut

Kategorie:                   fantasy, sci-fi

E-shop:                       http://Audioteka.cz

  

Audiotéka  

 

Audiotéka 

Audiotéka.cz nabízí:

– 3500 audioknih ke stažení.
– Možnost bez rizika vyzkoušet službu i konkrétní audioknihu díky ukázkám a kapitolám zdarma.
– Online platební metody.
– Poslech okamžitě po nákupu, žádné čekání.
– Aplikace pro mobilní telefony zdarma (iPhone, Android, Windows).
– Moje Polička – zakoupené audioknihy dostupné vždy a odkudkoliv na serverech.
– Uživatel si buduje vlastní virtuální knihovnu, má možnost opakovaného stažení

 

 Audiotéka

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)