Pondělí, 15.7.2024
Chrudim

Salvátorská pouť v Chrudimi se blíží

Resslovo náměstí v Chrudimi opět ožije atrakcemi9. – 11. srpna 2013, Resselovo náměstí Chrudim

Chrudimská pouť je mírně netradičně zasvěcena samotnému Ježíši Kristu, neboli Salvátorovi a vznikla v důsledku silné salvátorské tradice ve městě. V kostele Nanebevzetí panny Marie se již více než 350 let uchovává údajně zázračný obraz Spasitele. K němu také putovali v minulosti, především v době morové epidemie, křesťané doufající v jeho zázračnou a uzdravující moc.

Ke každoroční pouti ovšem neodmyslitelně patří hlavně kolotoče, houpačky, adrenalinové atrakce a velké množství stánků, na které se těší děti i dospělí.

V sobotu a v neděli se očekává největší nápor návštěvníků, kteří zavítají na pouť i ze sousedních okresů. Určitě si nenechají ujít dvě tradiční pochoutky, které jsou pro Chrudim typické: močáky a grilované makrely. Tak hezkou zábavu a dobrou chuť!
S dopravním omezením nutno ovšem počítat také s dopravním omezením, a to od středy 7. 8. 2013, kdy začnou na Resselovo náměstí a do přilehlých prostor najíždět velké atrakce. Ve čtvrtek 8. 8. 2013 najíždějí zbývající atrakce.

Tak se připravte od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna 2013 na zrychlené přesuny a zvláště na zrychlené, mimořádně prodloužené a mimořádně výhodné jízdy a lety!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.