Sborník má přimět k zamyšlení nad otázkami životního prostředí

David SmetanaChrudim – Občanské sdružení Altus vydalo na konci měsíce října 2013 sborník odborných exkursí v oblasti životního prostředí, které sdružení v minulosti pořádalo. Jeho cílem je přimět občany, aby se zamysleli nad otázkami životního prostředí.

 

„Nechceme přesvědčovat, jestli je výhodnější spalování nebo ukládání odpadů, ale je potřeba se nad touto otázkou zamyslet. Životní prostředí může být věcí státních institucí, ale každý z nás o něm rozhoduje téměř dennodenně – kupujeme nápoje v PET lahvích či topíme nejrůznějšími technologiemi. Právě proto vznikl sborník, který je vlastně malým průvodcem po našich exkursích a jeho cílem je ukázat různé alternativy,” říká projektový manažer sdružení Roman Málek.

Mezi nejúspěšnější exkurse patřila například návštěva na přelomu prázdnin Země živitelky v Českých Budějovicích či prohlídka Farmy roku 2012 „Smetanův statek” v Hradci Králové, která získala stříbrnou příčku. Seznámení se s činností zemědělce a živnostníka roku Davida Smetany bylo pro všechny velkým přínosem.

Sborník je zdarma k vyzvednutí v kanceláři Občanského sdružení Altus v Chrudimi.

Sborník je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky v rámci projektu „Partnerský projekt dalšího vzdělávání občanů Pardubického kraje v oblasti ekologie a odpadového hospodářství”.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.