Sčítání lidu 2021

O půlnoci z 26. na 27. března 2021 začne letošní sčítání lidu. V první fázi má každý možnost sečíst se on-line prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. dubna do 11. května 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

 

Oznámení Českého statistického úřadu o konání sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v ČR (PDF, 122 kB)

Informační leták (PDF, 88 kB)

Seznam kontaktních míst pro Sčítání 2021pro Pardubický kraj (PDF, 242 kB)

 

Jak se sečíst

Sečíst se lze zcela bezkontaktně prostřednictvím internetu, nebo pomocí listinného formuláře. Bezpečně, jednoduše a bez kontaktu se sčítacím komisařem se můžete sečíst on-line od 27. 3. do 9. 4., a to na webu scitani.cz nebo pomocí mobilní aplikace. Jde to odkudkoliv. Sečíst můžete nejen sebe, ale také celou rodinu.
 
Pokud se nesečtete on-line, musíte od 17. 4 do 11. 5. vyplnit listinný sčítací formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře nebo na kontaktních místech sčítání. Vyplněný formulář v obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky.  
 
V Chrudimi jsou kontaktními místy pobočky České pošty na Resselově náměstí 109 a v Topolské 1204.
 

Přínos sčítání

Sčítání 2021 je zdrojem unikátních informací o životě v naší zemi. Získaná data mohou pomoci při plánování opatření, aby se v Česku žilo lépe, například při řešení nedostatku volných bytů, nabídky vzdělávání v místech, kde chybějí potřebné profese, nebo zavedení vlakových a autobusových spojů. Pomáhají při zajištění kapacit ve zdravotnických zařízeních nebo školkách, při tvorbě protipovodňových opatření i hasičům při jejich zásazích.
 

Sčítání 2021Listinné sčítání

Pokud jste se nesečetli online, musíte od 17. 4. do 11. 5. vyplnit listinný formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře, který se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Vyzvednout formulář a obálku si můžete také sami na kterémkoliv kontaktním místě sčítání na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Vyplněný formulář v obálce odevzdáte nejpozději do 11. 5. na poště nebo ho vhodíte do poštovní schránky. Obálka s logem Sčítání 2021 má předtištěnou adresu a její odeslání je zdarma.
 

Sčítací komisaři

Sčítací komisaři jsou speciálně proškolení zaměstnanci České pošty a Českého statistického úřadu. Jejich úkolem je zejména roznos listinných sčítacích formulářů v předem oznámeném termínu těm, kteří se nesečetli on-line. Sčítací komisaři mají viditelně umístěný průkaz a mají povinnost se na požádání prokázat svým osobním dokladem (například občanským průkazem nebo cestovním pasem).
 
Přehled a identifikační údaje sčítacích komisařů pro Chrudim a místní části najdete zde na webu scitani.cz.
 
 
Veškeré další informace najdete na oficiálním webu scitani.cz.
 
Sčítání 2021
 
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.