Jak se dařilo českým tenistkám?

O víkendu 10. – 11. února 2018 se v pražské O2 aréně konaly další tenisové zápasy mezi Českou republikou a Švýcarskem. Hrálo se o postup do semifinále Fed Cupu. Za český tým jsme mohli na kurtu vidět Petru Kvitovou, Barboru Strýcovou a Lucii Šafářovou. Bohužel Karolína Plíšková se kvůli nemoci nemohla zúčastnit.

Sobota – Jako první se do boje pustila Petra Kvitová, která vyzvala Viktoriji Golubicovou. Lidé, kteří přišli podpořit naše české hráčky si rozhodně nemohli stěžovat na málo zajímavých momentů, obzvlášť v tomto zápase. Petra Kvitová vstoupila do zápasu jak nejlépe mohla, první set vyhrála 6:2, zvládla to už za pouhých 26 minut. Při svém podání ztratila jen jeden fiftýn, všichni jsme si mysleli, že zápas bude rychle u konce. Opak byl ale pravdou. Petra sice dokázala na začátku druhého setu sebrat soupeřce podání, následně ji ale přestalo jít to její, a tím nastal zlom v zápase. Její soupeřka dokázala získat šest gamů v řadě a tím zvítězila ve druhém setu 1:6. Rozhodovalo se ve třetím setu. I do něj vstoupila domácí hráčka lépe, když za chvíli vedla už 3:0, jenže soupeřka opět dokázala srovnat na 3:3. Česká hráčka si však už dokázala pohlídal svůj servis, navíc sebrala soupeřce podání a mohla se radovat z vítězství. Češky vedly 1:0.

 

Fed Cup Česko - Švýcarsko

 

Jako druhá se na kurtu představila Barbora Strýcová, její soupeřkou byla Belinda Bencicová. Bencicová neměla proti Strýcové jedinou šanci. Česká tenistka na kurtu dominovala už od prvních míčků. Soupeřce dokázala sebrat tři podání a to vedlo k tomu, že první set vyhrála poměrem 6:2. Kdo čekal podobný zlom jako v předchozím zápase musel být zklamán. Bára dále pokračovala ve své skvělé hře, za chvíli vedla už 4:1. Bencicová se ale nechtěla vzdát, a tak snížila na 4:2, čímž dokázala poprvé v zápase vzít soupeřce podání. Později si dokázala podržet to svoje, a tak se dotáhla na rozdíl jediného gemu. Strýcová navzdory tomu dokázala zápas zvítězit a získala pro Českou republiku už druhý bod.

Neděle – Po prvním úspěšném dni chyběl Češkám k postupu do semifinále Fed Cupu už jen jeden bod. Na kurtu se opět objevila Petra Kvitová, která hrála s Belindou Bencicovou. Kvitová vstoupila i do tohoto utkání skvěle, pevní set vyhrála 6:2. Bencicová sice ve druhém setu zlepšila svoji hru, ale na českou lvici to nestačilo. Petra Kvitová zvítězila poměrem 6:2 a 6:4. Dokázala tak pro Český tým vybojovat už devátý vítězný bod.

Oba týmy se dohodli, že závěrečná čtyřhra se bude konat i když o postupu už je rozhodnuto. Nastoupily proti sobě Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou a Denisa Teichmannová s Timeou Bacsinszkou. Hráčky předvedly pěknou hru plnou zvratů a na konci se “popraly“ o vítězství. První set ovládly Češky poměrem 6:1. V tom druhém však Švýcarky zabraly a zvítězily ho 4:6. Rozhodnout tedy musel super tie break. Bylo to hodně vyrovnané, o čemž svědčí i výhra 8:10, ze které se radovaly Švýcarky.

České tenistky dokázaly postoupit už do desátého semifinále Fed Cupu. V němž se utkají na s Německem. Naše hráčky budou potřebovat podpořit, aby se mohly zapojit do boje o svůj 11 titul. Semifinále se odehraje 21. – 22. dubna.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.