Sestavy týmů pro basketbalové utkání hvězd odtajněny

Sestavy týmů pro basketbalové utkání hvězd odtajněnyVelká basketbalová show pro diváky a prestižní utkání pro hráče čeká už za necelé dva týdny na výběr basketbalistů Mattoni NBL a Tauron Basket Ligy, tedy nejvyšší české a polské soutěže. Dnes už víme, kdo bude 2. března 2014 v pardubické ČEZ Areně své soutěže reprezentovat.

Základní pětky obou výběrů vzešly z hlasování fanoušků na internetu. Zbytek týmu si dovybrali trenéři tak, aby ve dvanáctce vyvolených figurovala maximálně šestice zahraničních hráčů. Trenérem výběru je podle regulí kouč aktuálně prvního celku tabulky, takže tým Mattoni NBL povede do Česko-polského Utkání hvězd nymburský Kestutis Kemzura. Jako asistenta si k sobě vybral Zbyňka Cholevu z týmu Ariete Prostějov.

Do základní pětky fanoušci nominovali hned čtveřici basketbalistů z mistrovského ČEZ Basketball Nymburk. Vůbec nejvíce hlasů pro hráče z Mattoni NBL získal slovenský pivot Radoslav Rančík. Toho pod košem doplní jeho parťák z klubu a český reprezentant Petr Benda. I na křídlech zahájí basketbalovou show dvojice z Nymburka – Jiří Welsch a Tre Simmons. Čtveřici hráčů ze břehu Labe bude dirigovat „domácí“ Levell Sanders.
Trenér Kemzura k Utkání hvězd nominoval ještě další dva pardubické basketbalisty. BK JIP Pardubice tak kromě populárního Ella budou zastupovat ještě Corey Muirhead a Petr Bohačík. Ten se ve výběru Mattoni NBL setká se svým bratrem Jaromírem, který přes rok hájí barvy Prostějova. Na rozehrávce bude alternovat letošní česká kometa soutěže – opavský Jakub Šiřina. Když už je řeč o kometách, nebude chybět ani ta americko-ústecká, nejlepší střelec a nejužitečnější hráč aktuálního ročníku Mattoni NBL Kwamain Mitchell. Do dvanáctky pak tým doplní nymburská dvojice Hruban, Mahalbašič.

Mattoni NBL

Rozehrávači: Levell Sanders (BK JIP Pradubice), Jakub Šiřina (BK Opava)

Křídla: Tre Simmons (ČEZ Basketball Nymburk), Jiří Welsch (ČEZ Basketball Nymburk), Vojtěch Hruban (ČEZ Basketball Nymburk), Jaromír Bohačík (Ariete Prostějov), Corey Muirhead (BK JIP Pardubice), Kwamain Mitchell (SLUNETA Ústí nad Labem)

Pivoti: Radoslav Rančík (ČEZ Basketball Nymburk), Petr Benda (ČEZ Basketball Nymburk), Rašid Mahalbašič (ČEZ Basketball Nymburk), Petr Bohačík (BK JIP Pardubice)

Trenér: Kestutis Kemzura, asistent trenéra: Zbyněk Choleva

MNBL

Tauron Basket Liga

Rozehrávači: Łukasz Koszarek (Stelmet Zielona Góra), Korie Lucious (Rosa Radom)

Křídla: Przemysław Zamojski (Stelmet Zielona Góra), Christian Eyenga (Stelmet Zielona Góra), Roderick Trice (Energa Czarny Słupsk), Devidas Dulkys (Anwil Włocławek), J.P. Prince (Turów Zgorzelec), Adam Waczyński (Trefl Sopot)

Pivoti: Vladimir Dragicević Stelmet Zielona GóraCezary Trybański AZS KozsalinPaweł Leończyk Trepl SopotDamian Kulig PGE Turów Zgorzelec

Trenér: Mihailo Uvalin, asistent trenéra: Andrzej Adamek

TBL

Vedení obou soutěží zároveň nominovalo své hráče do dovednostních soutěží.

Sportmade Slam Dunk Contest: Vojtěch Hruban (ČEZ Basketball Nymburk), Michael Steffeck (SLUNETA Ústí nad Labem), Jason Davis Qanto (Tuři Svitavy), Devidas Dulkys (Anwil Włocławek), Christian Eyenga (Stelmet Zielona Góra), Przemysław Zamojski (Stelmet Zielona Góra)

Mattoni 3 Point Shoot-out: Tre Simmons (ČEZ Basketball Nymburk), Luděk Jurečka (NH Ostrava), Pavel Slezák (Ariete Prostějov), Przemysław Zamojski (Stelmet Zielona Góra), Damian Kulig (PGE Turów Zgorzelec), Adam Waczyński (Trefl Sopot)

Kvalifikace Sportmade Slam Dunk Contestu se uskuteční už v sobotu v 17 hodin v pardubickém nákupním centru AFI Palace. Z šestice smečařů postoupí tři nejlepší do nedělního finále, které už je klasicky součástí jedné z přestávek samotného utkání.

Součástí programu, který začíná v neděli 2. března v pardubické ČEZ Areně, bude i půlhodinový koncert Ewy Farne. Celým odpolednem pak diváky přímo v hale provede moderátor Libor Bouček. Oddechové časy na palubovce zkrášlí vystoupení slovenské taneční skupiny Ladylicious, která se proslavila nejen díky účinkování v talentové show Česko-Slovensko má talent. A zajímavou podívanou nabídne i Skills Contest, ve kterém si basketbalové dovednosti vyzkouší celebrity českého hvězdného nebe.

Vstupenky na Česko-polské Utkání hvězd jsou stále v prodeji na www.asg-basketball.eu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.