Seznamte se s kapelou At The Moments

At The MmntsAt The Moments působí na hudební scéně od začátku roku 2013. Kapela se zformovala ze zbytků českotřebovské formace Myrmydons a jejich hudba se charakterizuje melodickým punkrockem s prvky hardcoru.

Více o kapela nám prozradil Polly, baskytarista kapely. 

 

 

 

 

Můžeš nám v krátkosti představit vaši kapelu At The Mmnts?

Jsme prostě kapela sestavená z lidí, co milují muziku a chtějí něco předávat ostatním. Chceme, aby naše hudba byla o něčem, aby texty předávaly nějaké poselství. Na songy o chlastu a o holkách si vážně nehrajeme. Od toho jsou tu jiní… a je jich víc než dost.

Co pro tebe znamená punkrock a hardcore?

Znamená to vše. Je to cesta, životní názor, pohled na svět. Je to důležitá a neoddělitelná součást  života. To jak jednáš, jak mluvíš, co si myslíš a hlavně jak přemýšlíš. Nevidíš všechno černobíle a díváš se na vše barevně a ne skrz prsty. Postoj k těmto žánrům už je v tobě zakořeněnej a nikdo ho z tebe nedokáže vykopat. Na to je až příliš hluboko.

Jaké posloucháte kapely a které vás nejvíce ovlivnily?

Tahle otázka je trošku složitější, protože jsme složeni z lidí, kde každej poslouchá trošku něco jiného. Od starej punkovej klasiky přes rock, punkrock, metalcore, hardcore až po metal.  Kdybych měl vypisovat všechny kapely jednotlivě, další otázka už by nikoho nebavila.

Na svém kontě máte zatím první EP. Jaké na něj jsou ohlasy?

Ohlasy jsou více méně pozitivní. Většině lidí, co to slyšela, se to asi líbí. Je jasný, že slyšíš názory na to, že to není nic nového pod sluncem, nebo že to je takový a není takový. Ale s tím nic neuděláš. Každej člověk má svoje uši.  A každá hudba má svýho posluchače. Doufáme, že těch našich posluchačů bude postupně přibývat. Už proto, že máme v plánu nahrát další věci, doufáme, že letos. No a pak regulérní  plnohodnotnou placku.

Jaké jsou vaše plány do budoucna a čeho byste chtěli dosáhnout?

Aha, tak tady sem ti napůl odpověděl v předchozí odpovědi. A čeho bychom chtěli dosáhnout? Tak hlavně bychom chtěli mít hrozný prachy, hrát na nejprestižnějších fesťákách, mít kolem moře holek. No a hlavně, aby nám nějaká hodně dobrá a hrozně známá banda dělala předkapelu. No, a teď vážně. Řekl bych, že toho moc nechceme. Chceme prostě hrát. Chceme hrát na akcích, kam chodí lidi a hlavně abychom lidi bavili. To je asi to nejdůležitější. Samozřejmě, že bychom to rádi někam dotáhli… na nějakej větší fest, nebo do klubu, kde budeme hrát po boku někoho fakt dobrýho. To ale ukáže čas. A hlavně to, jak na tom budeme makat, protože zadara nic nepřijde a to si všichni moc dobře uvědomujeme.

Jaký je tvůj názor na současnou punkrockovou a HC scénu v České republice?

No, můj názor je trošku rozpačitý. Stále přibývají nové a nové kapely. Některé vydrží, některé hned zase skončí a některé jsou úplně zbytečný. Ale, je to tak dobře. Každý si prostě může vybrat to svoje. Pokud se zaměřím na lidi, tak tam asi budu trošku kritičtější. Lidí, co do těchto kultur dělají už dlouho, těch si nesmírně vážím. Rád potkám týpka, který mu je přes čtyřicet v triku jeho oblíbený kapely. Na druhou stranu, dost mě mrzí, když vidím na koncertech totálně sežraný děcka, co neviděly ani  jednu kapelu a myslej si, že je to jen a jen o chlastu. Tak těch je mě snad i líto. Nechci působit jako nějaký mravokárce, já si tím taky prošel, ale důležitý je u toho prostě nezůstat. A je samozřejmě jiná věc bavit se s kámošema do pohody, dát si nějaký to pivo, užít si večer a jít domů s pocitem naplnění z dobrý akce. Jsem rád, že začíná přibývat dost X-kařů, kteří se na to dívají „ČISTĚ“

Čemu se kromě hudby věnujete?

Ostatních koníčků máme asi víc, než bychom chtěli. Převážná část kapely se věnuje posilovně. Někdo tam má kolo, fotbal. Bubeník Boban je neuvěřitelnej cestovatel a za chvilku už nebude mít ani kam jezdit, protože bude všude. Nedávno se mu ale narodila dcerka (jemu teda né, ale jeho manželce). Takže toho času na cesty už taky nebude mít tolik. No a kytarista Feli balí holky a pěstuje šneky.

Máš nějaký vzkaz pro fanoušky?

Vzkaz pro fanoušky? No ještě jich nemáme tolik, abychom mohli něco vzkázat… snad jen, když někde budeme hrát, přijďte se na nás podívat. Rádi vás uvidíme. Vždyť  proto to všechno děláme.

 At The Mmnts

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.