Skautský seminář ve Skutči představuje významné hosty

Kulturním klubu Skuteč se 24. února 2018 koná vzdělávací skautský seminář s názvem Věda, Víra, Skauting. V rámci přednášek zde vystoupí plzeňský biskup František Radkovský, bývalý diplomat Pavel Fischer, novinář Mikuláš Kroupa a mnozí další. Celodenní program začíná v devět hodin. Vstupné stojí 50 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti. Pro účastníky bude přímo v areálu zajištěn oběd za 50 Kč. Skutečská konference je určena pro širokou veřejnost.

Program zahájí přednáškou o Turínském plátně plzeňský katolický biskup František Radkovský. Turínské plátno je významná křesťanská relikvie, do níž byl údajně po ukřižování zabalen Ježíš Kristus. O pravosti a významu plátna zobrazující otisk mužské postavy se vedou dlouhodobé spory.

Semináře se zúčastní také Pavel Fischer. Pavel Fischer se v poslední době zapsal do povědomí veřejnosti jako prezidentský kandidát. Známý je ale i jako bývalý velvyslanec ve Francii. Za své diplomatické služby obdržel francouzský řád čestné legie a monacký řád svatého Karla. Přednášet bude na téma Život diplomata a skauta.

V poslední části konference představí vedoucí projektu Paměť národa Mikuláš Kroupa společně s ředitelem Skautského institutu Milošem Říhou příběhy z Paměti národa. Projekt Paměť národa shromažďuje vzpomínky pamětníků významných historických událostí, jako jsou obě světové války nebo období komunistické totality.

 

els.skauting.cz/seminar_skutec | facebook.com/seminar

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.