Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Skoro úplně normální

recenze knihy Skoro úplně normální

Pro Matyldu Heatonovou je život jedním velkým utrpením. Nesnáší své jméno, proto si říká Effie, nesnáší ani svou aktuální situaci. Práh dospělosti překročila už hodně dávno, ale pořád žije s rodiči, a zatímco její nejlepší kamarádka chystá pohádkovou svatbu, Effie zamrzla kdesi… no to, ani nechceme vědět. Nevyšlo jí dokonce ani internetové rande, proto se s nedůvěrou dívá na nádherného kluka, který o ni projeví zájem. Ale zdání klame, Theo má taky své mouchy, a jak se posléze ukáže, i velké tajemství, které může jejich křehkým vztahem dost zamávat. 

Skoro úplně normálníRomán Skoro úplně normální je sondou do životů dnešních třicátníků, z nichž mnozí se pohybují v začarovaném kruhu. Nemají peníze, tudíž se nezmůžou na vlastní bydlení, o založení rodiny nemluvě. Krátkodobé vztahy přináší spíše frustraci než potěšení. V takové situaci je i Effie. Navíc není prvoplánově krásná, chybí jí sebevědomí, až příliš často se dívá sklence na dno a utápí se v pochybách o sobě samé. Má komplikovaný vztah s matkou, která ve snaze pomoci své dceři, působí jako hrom do police. Effie je sice tak trochu lúzr, ale má kolem sebe lidi, jimž na ní záleží, i když to tak na první pohled nevypadá.

Romance, která kráčí ve stopách knížek Jojo Moyes vás dostane, to se vsadím. Effie je prototypem hrdinky, v níž se určitě tak trochu najde každý. Byť už jste svého životního cíle dosáhli, nebo k tomu nemáte daleko a váš svět je o mnoho růžovější než ten Effiin, určitě i vy jste zažili chvíle, kdy jste se ocitli na dně. Effie spadla sice hodně hluboko, a někdy máte pocit, že se nechová adekvátně svému věku, stejně budete jí budete fandit, zejména ve chvílích, kdy se ukáže, že pro lásku by šla světa kraj

Milostná linie nesmí chybět. Je založená na notoricky známém principu, kdy spisovatelé kladou svým hrdinům do cesty nejrůznější překážky. Výjimkou není ani tento příběh, v němž bude silným soupeřem nemoc, s jakou jsme se dosud nesetkali. Rozdělí Effie a Thea? Na to musíte přijít sami. Začtěte se do této knížky protkané romantikou, která i přes své ladění do jemné mollové tóniny nese stopy lehkého humoru.

 

Název knihy Skoro úplně normální
AutorHannah Sunderland
Žánrromány pro ženy
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2021
Počet stran336
ISBN978-80-249-4342-8
  
Nákup knihywww.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)