Skupina Laibach oslaví 30. let své existence

LaibachIkona slovinské hudební scény oslaví 30. výročí své existence na pražském koncertu 9. prosince 2010 v Divadle Archa. Laibach se v Praze zastaví v rámci svého koncertního turné s názvem Laibach Revisited, které nabídne především skladby z novinkového dvojalba.

To bude obsahovat remasterované album Laibach z roku 1985 doplněné o bonusové nahrávky a výběr skladeb z let 1980 až 1986 v nových aranžích.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Krátce po svém založení připravila projekt Vykřičené čtvrti, který byl ale pro kritiku tamního městského zastupitelstva, ještě před realizací zakázán. O tři roky později pocítili Laibach tlak totalitní cenzury znovu, byla jim na území tehdejší Jugoslávie zakázána umělecká činnost.

Do podvědomí veřejnosti se kapela dostala vydáním desky Opus dei z roku 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute. Poté se Laibach vydali na turné po Evropě a Spojených státech amerických s titulem Sympathy For The Devil z roku 1989. Doposud kapela vydala 22 nahrávek, včetně koncertních záznamů.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v pokladně Divadla Archa a v předprodeji sítí Ticketpro a Ticketportal v ceně od 550 do 890 korun.

 

 

Více na www.laibach.nsk.si.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.