Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Skupina Laibach oslaví 30. let své existence

LaibachIkona slovinské hudební scény oslaví 30. výročí své existence na pražském koncertu 9. prosince 2010 v Divadle Archa. Laibach se v Praze zastaví v rámci svého koncertního turné s názvem Laibach Revisited, které nabídne především skladby z novinkového dvojalba.

To bude obsahovat remasterované album Laibach z roku 1985 doplněné o bonusové nahrávky a výběr skladeb z let 1980 až 1986 v nových aranžích.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Krátce po svém založení připravila projekt Vykřičené čtvrti, který byl ale pro kritiku tamního městského zastupitelstva, ještě před realizací zakázán. O tři roky později pocítili Laibach tlak totalitní cenzury znovu, byla jim na území tehdejší Jugoslávie zakázána umělecká činnost.

Do podvědomí veřejnosti se kapela dostala vydáním desky Opus dei z roku 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute. Poté se Laibach vydali na turné po Evropě a Spojených státech amerických s titulem Sympathy For The Devil z roku 1989. Doposud kapela vydala 22 nahrávek, včetně koncertních záznamů.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v pokladně Divadla Archa a v předprodeji sítí Ticketpro a Ticketportal v ceně od 550 do 890 korun.

 

 

Více na www.laibach.nsk.si.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.