Neděle, 1.10.2023
HudbaKultura

Skutečský festival – rock i opereta

Skutečský festival - rock i operetaAčkoli je Tomáškova a Novákova hudební Skuteč festivalem klasické hudby, který má především připomenout hudební tradice tohoto východočeského města, návštěvníci mohou vedle operních představení navštívit i koncert rockové hudby nebo tolik žádanou operetu.

Po prosincovém zahájení předprodeje, který kromě dvou prodejních míst ve Skutči, probíhá on line na internetu, hlásí pořadatelé již z poloviny obsazené sály u všech programových titulů. „Největší zájem je, jak jsme očekávali, o koncert Rolling Rock na zimním stadionu. V symfonickém provedení Filharmonie Hradec Králové zde skvěle nazvučené zazní vybrané hity rockové i hardrockové hudby. Téměř dvě třetiny sálu máme prodanou v případě operety Hraběnka Marica a místa velmi rychle ubývají také u opery Libuše či baletu Spící krasavice,“ říká Lenka Frídlová z organizačního týmu festivalu.

Pořadatelům jmenovaného, dva měsíce trvajícího festivalu, zbývají do jeho zahájení dva měsíce. Většina koncertů či představení se odehrává ve velkém sále Kulturního klubu Skuteč s kapacitou 400 míst. Zde bude 12. ročník festivalu v neděli 8. března 2015 zahájen operou J. Offenbacha Hoffmannovy povídky a v neděli 17. května 2015 ukončen slavnostní operou B. Smetany Libuše.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.