Středa, 17.4.2024
HudbaKultura

Skutečský festival se zahraničními umělci

Skutečský festival se zahraničními umělciPřestože festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nemá v podtitulu slůvko mezinárodní, de facto takovým je. I v programu 14. ročníku, který začíná 12. března 2017 vystoupí řada zahraničních umělců vysoké úrovně.

Pod hudebním nastudováním opery Tosca v Moravském divadle Olomouc je podepsán dirigent Francesco Bottigliero, který se představí i ve Skutči. V roli Toscy se očekává polská sopranistka, sólistka polské královské opery Ewa Biegas.

Vzácným hostem společného koncertu Komorní filharmonie Pardubice a sboru Boni Pueri je v Čechách žijící britská sopranistka Christina Johnston, která působila jako sólistka Státní opery Praha.

Také balet Giselle Severočeského divadla Ústí nad Labem nabídne řadu zvučných jmen. Mezi tanečníky se objeví Japonka Chiaki Honda, Rus Vladimír Gončarev, Lotyš Robert Skujenieks a další.

Jedinečným zážitkem bude koncert Filmové filharmonie z Prahy v prostorách zimního stadionu, který bude řídit japonský dirigent, skladatel, houslista a sbormistr Chuhei Iwasaki.

Chuhei Iwasaki

Formace La Magia del Flamenco se blýskne na samý závěr v Závěrečném koncertu s Carmen. Jejími členy jsou i běloruská tanečnice flamenca Lola Karpenko a slovenský hudebník a zpěvák Juraj Papi Garaj.

Účasti zahraničních umělců si velmi ceníme, vynikající výkony však bez výjimky podávají i čeští umělci a tělesa. V divácky atraktivním programu září nejen jména, ale i tituly. Vybere si určitě každý,“ říká k programu festivalu Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.

Dvouměsíční festival ve Skutči nabízí vedle slavných děl české i světové klasiky velké crossoverové projekty i koncerty komorního charakteru.

Podrobnosti o programu naleznete na stránkách: www.festival-hudebni.skutec.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.