Sobota, 27.7.2024
FotbalSport

Slavia šokovala Evropu a po skalpu Sevilly postupuje

Fotbalová Slavia se postarala nejspíše o největší překvapení probíhajícího ročníku Evropské ligy. V osmifinále vyřadila španělskou Sevillu.

Po osmifinálovém losu byl asi těžko někdo z tábora „sešívaných“ optimistický k šancím na postup. Vždyť Sevilla za posledních pět let vyhrála Evropskou ligu třikrát a špatně si nevede ani ve španělské lize. Jenže Slavia rozhodně nešla do osmifinále se strachem, ba naopak. Již v prvním duelu Pražané na půdě Sevilly podali výborný výkon a přivezli remízu 2:2. A odveta dopadla ještě lépe. V infarktovém zápase Slavia dvakrát vedla, ale svůj náskok pokaždé ztratila a šlo se do prodloužení. V něm se prosadila Sevilla a postup se zdál být ztracen. Slavia ale nesložila zbraně, brzy vyrovnala na 3:3 a k postupu potřebovala ještě jednu branku. Minutu před koncem prodloužení rozjásal celý slávistický národ Ibrahim Traoré, když vstřelil čtvrtou branku domácích a rozhodl o postupu do čtvrtfinále. V červenobílém táboře naplno vypukla euforie a zasloužená radost z postupu.

Páteční los navíc přisoudil do čtvrtfinále Slávii ještě zvučnějšího soupeře. Do Edenu totiž přijede londýnská Chelsea. První zápas se odehraje v Praze 11.dubna, o týden později je na programu odveta na Stamford Bridge.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.