Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Slavný zpěvák Robert Plant vystoupí v Brně

Slavný zpěvák Robert Plant vystoupí v BrněBritský zpěvák Robert Plant, majitel jednoho z nejobdivovanějších hlasů v dějinách rocku, v létě vystoupí v Brně. Představí se 23. července 2015 v hale Rondo se skupinou The Sensational Space Shifters, která spojuje různé žánry a generace hudebníků. Předprodej začne ve čtvrtek, oznámil dnes ČTK Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Plant se proslavil jako frontman skupiny Led Zeppelin, úspěchy však slavil i na sólové dráze. Se svou současnou kapelou se představil na loňském festivalu Colours of Ostrava. Těsně před jeho koncertem bylo v industriálním areálu Dolní oblast Vítkovic okolo 40.000 lidí.

Robert Plant natočil své první komerční nahrávky v roce 1966. V roce 1967 založil skupinu nazvanou Band of Joy s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista Jimmy Page a basista John Paul Jones a dali tak vzniknout „New Yardbirds“, kteří se posléze transformovali do Led Zeppelin. Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980, kdy John Bonham zemřel. Svůj široký hudební záběr Plant posléze dokazoval i v rámci sólových projektů, ve kterých se k němu mimo jiné připojil i Jimmy Page. Vydával desky s kapelami jako The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation a v jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues, africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly.

Před svými nedávnými projekty s Alison Krauss a Band of Joy Plant pracoval po boku velmi zajímavé formace “Strange Sensation” – spolu vytvořili kritikou velmi dobře hodnocené nahrávky “Dreamland” a “Mighty Rearranger”, které byly obě nominované na cenu Grammy. Tyto základy pak daly vzniknout i Sensational Space Shifters, kteří teď spolu jako společníci i spiklenci intenzivně kutají v minulosti, kterou přetvářejí, pozměňují a přenášejí ji tak do fotograficky barevné současnosti. Jejich společné a zároveň první album vyšlo loni pod názvem „Lullaby and…The Ceaseless Roar“ a dle názorů kritiky patří mezi zásadní nahrávky loňského roku.

Slavný zpěvák Robert Plant vystoupí v Brně

Více na http://www.livenation.cz. Vstupenky lze koupit na http://www.ticketpro.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.